Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Oyak Yatırım 3 Şirketi Model Portföyünden Çıkardı

Borsa İstanbul’da Orta Doğu gerilimiyle aşağı yönlü hareketlilik görülürken Oyak Yatırım model portföyünden 3 şirketi çıkardığını duyurdu. İşte detaylar;
Oyak Yatırım 3 Şirketi Model Portföyünden Çıkardı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Aracı kurumlar ve bankalar Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler için raporlarını, hedef fiyatlarını ve model portföylerini paylaşarak yatırımcıları bilgilendiriyor. Oyak Yatırım, 9 Ekim tarihli açıklamasında 3 şirketi model portföyünden çıkardığını paylaştı.

Uzun vadeli olarak beğenilmesine ve üçüncü çeyrek finansalları hakkında olumlu olunmasına rağmen Pegasus’un (PGSUS) son günlerde artan jeopolitik riskler sebebiyle portföyden çıkarıldığı belirtildi.

Oyak Yatırım 3 Şirketi Model Portföyünden Çıkardı

Aksigorta (AKGRT) ve Çimsa’nın (CIMSA) ise endeksin sırasıyla yüzde 61,8 ve yüzde 37,7 üzerindeki kuvvetli getirilerinin etkisiyle portföy dışına alındığı aktarıldı.

Oyak Yatırım, model portföyünün getirisinin 21 Ağustos 2023 kapanışına göre endeksin yüzde 11 üzerinde olduğunu ifade etti.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Son değişikliklerle birlikte güncel model portföyde Koç Holding (KCHOL), Migros (MGROS), Ford Otomotiv (FROTO), MLP Sağlık (MPARK), Kardemir (KRDMD), Akbank (AKBNK), Garanti Bankası (GARAN), Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) ve Turkcell (TCELL) şirketlerinin yer aldığını duyurdu.

Dünyanın gündemine oturan İsrail – Filistin geriliminden olumsuz etkilenen Borsa İstanbul BIST 100 endeksi, haber yazım itibarıyla yüzde 1,2 düşüşle 8358 puanda seyrediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.