Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

GEN İlaç GES Projesindeki Son Gelişmeleri Paylaştı

GEN İlaç, Güneş Enerji Santrali Projesi'ne yönelik son gelişmeleri KAP üzerinden paylaştı. Detaylar haberde...
GEN İlaç GES Projesindeki Son Gelişmeleri Paylaştı
HABER GİRİŞ

Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş, Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Yozgat ili Akdağmadeni ilçesinde Güneş Enerjisine Dayalı Elektrik Üretim tesisine yönelik güncel gelişmeleri paylaştı.

Şirket, geçen hafta söz konusu proje kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü tarafından projeye ilişkin ÇED sürecinin başladığını açıklamıştı.

Gen İlaç, bugünkü açıklamasında Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü’nün söz konusu güneş panellerinin kurulacağı araziye yönelik ‘ÇED gerekli değildir’ kararı verdiğini belirtti.

Şirket açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Projeye ve sürece ilişkin olarak ortaya çıkabilecek yeni gelişmeler SPK II-15.1 Özel Durumlar Tebliği uyarınca kamuoyu ile paylaşılacaktır. İşbu açıklamamızın İngilizce çevirisi ekte yer almakta olup, metinler arasında herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama metni esas kabul edilecektir.”

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.