Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türk İlaç’tan İhale, Gen İlaç’tan GES Projesi Açıklaması

Türk İlaç 271 Milyon TL'lik ihalesi hakkında açıklama yaparken, Gen İlaç GES projesindeki son gelişmeleri aktardı. Detaylar haberde...
Türk İlaç’tan İhale, Gen İlaç’tan GES Projesi Açıklaması
HABER GİRİŞ

Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş GES projesi hakkında, Türk İlaç ve Serum Sanayi A.Ş ise ihale süreci hakkında Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklamada bulundu. Şirketin açıklamaları sonrasında hisselerinde hafif yükselme görüldü.

Türk İlaç, Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü 5 Nolu Satınalma Dairesi Başkanlığı tarafından açılan Tıbbi Beşeri İlaç alım ihalesini kazandıklarını duyurdu.

Şirket açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“TURKFLEKS markası ile 271.080.950,29 TL + KDV tutarla ortaklığımız uhdesinde kalmıştır.”

Şirketin borsada (TRILC) koduyla işlem gören hisseleri açıklama öncesinde 14,77 TL’den işlem görürken sonrasında 15,28 TL’ye yükseldi. Hisseler saat 14.27 itibarıyla yüzde 1,81’lik yükseliş ile 15,21 TL’den işlem gördü.

GCM Yatırım Banner

GEN İlaç GES Projesindeki Son Gelişmeleri Paylaştı

Gen İlaç ise Yozgat ili Akdağmadeni ilçesinde Güneş Enerjisine Dayalı Elektrik Üretim tesisine yönelik güncel gelişmeleri paylaştı.

Şirket, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü tarafından projeye ilişkin ÇED sürecinin başladığını açıkladı.

Projeye ve sürece ilişkin olarak ortaya çıkabilecek yeni gelişmelerin SPK II-15.1 Özel Durumlar Tebliği uyarınca kamuoyu ile paylaşılacağı belirtildi.

Şirketin hisseler borsada (GENIL) koduyla işlem görüyor. Açıklama öncesinde 67,4 TL’den işlem gören hisseler açıklama sonrasında 69,2 TL’ye yükseldi. Hisseler saat 14.31 itibarıyla yüzde 1,62’lık düşüş ile 66,9 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.