Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gedik Yatırım Bilanço Öncesi Yapı Kredi’yi Portföyüne Ekledi

Gedik Yatırım üçüncü çeyrek finansalları öncesinde Yapı Kredi Bankası’nı yüzde 23,3 getiri potansiyeliyle model portföyüne ekledi.
Gedik Yatırım Bilanço Öncesi Yapı Kredi’yi Portföyüne Ekledi
HABER GİRİŞ

Gedik Yatırım, 2 Ekim tarihli model portföy güncellemesini yayımladı. Kurum, üçüncü çeyrek finansalları öncesinde, güçlü bilanço beklentisiyle Yapı Kredi Bankası’nı (YKBNK), 22,6 TL hedef fiyatla model portföyüne ekledi. Yüzde 23,3 getiri potansiyeli olduğu belirtildi.

Kurum, Yapı Kredi’nin sektörde son dönemde artan mevduat faizlerine rağmen mevduat maliyetlerini başarılı şekilde yöneterek TL kredi mevduat makası gelişiminde öne çıkabileceğini düşünüyor. Ek olarak ciddi büyüklükteki TÜFE’ye endeksli tahvil portföyünün de katkısı ile bu çeyrek marjlarının güçlü gelişim göstermesinin beklendiği söylendi.

Banka hisselerinin yılbaşından bu yana özel benzerlerinin ortalama yüzde 32 endeks rölatif performansına kıyasla yalnızca yüzde 14 endeks üzeri performans gösterdiği belirtildi.

Gedik Yatırım Model Portföy
Kaynak: Gedik Yatırım

Hissenin 2023 beklentilerine göre PD/DD 0,84x ve F/K 3,1x ile işlem gördüğü kaydedildi.

YKBNK hisseleri, geçen haftayı yüzde 5,25 değer kazancıyla tamamladı. S&P’nin Türkiye hakkında not değerlendirmesi öncesinde pozitif beklentiyle bankalara da alım geldi.

GCM Yatırım Banner

Banka hisseleri günü 18,46 liradan tamamlayarak, 18,68 yıllık zirvesine yaklaştı. Hisseler haftalık bazda yüzde 8,6, aylık yüzde 10,7 ve yıllık yüzde 185 oranında değer kazandı.

Bu arada Gedik Yatırım’ın güncel model portföyünde yer alan diğer şirketler Enerjisa Enerji, Ford Otosan, Garanti Bankası, Kardemir (D), Mavi Giyim, Migros, Mlp Sağlık Hizmetleri, Sabancı Holding, Şok Marketler Ticaret, Tekfen Holding ve Turkcell şeklinde.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.