Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Geçen Yılın Halka Arzı Milyon Liralık Dev İmzayı Duyurdu!

Borsa İstanbul'da GRTRK koduyla işlem gören Graınturk Tarım A.Ş., KAP'a yaptığı bildirimde yeni iş ilişkisi hakkında bilgilendirmede bulundu. Detaylar haberde;
Geçen Yılın Halka Arzı Milyon Liralık Dev İmzayı Duyurdu!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hem yerel hem de uluslararası platformlarda tarımsal emtia ticareti alanında faaliyet gösteren Graınturk Tarım A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yeni iş ilişkisi hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da GRTRK koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, imzalanan satış sözleşmesinin detaylarına yer verildi.

Açıklamada, şirketin 21 Mart 2024 tarihinde toplam 108 milyon 250 bin Türk lirası tutarında elüs buğday satış sözleşmesi imzaladığı bilgisi verildi.

Yapılan sözleşmelerin 2024 yılı satış hedefindeki etkisinin yüzde 6,12 olduğu ifade edildi.

Geçen yılın Nisan ayı içinde halka arzı gerçekleşen şirketin yeni iş ilişkisinin ciro ve karlılığa olumlu etki edeceğine de değinildi.

GCM Yatırım Banner

Ticaret, depolama ve pamuk işleme tesisleri ile faaliyet bölgelerinde üretilen tarımsal emtianın büyük bir kısmının alım-satımını ve işlemesini gerçekleştiren şirket, geçen haftaki KAP bildiriminde, Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O.’dan tahsis edilen kredinin kullanımına ilişkin açıklamada bulunmuştu.

GRTRK Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,90 değer kaybederek 9.029,38 puandan tamamlarken, GRTRK hisseleri endeksle ters yönde hareket sergiledi ve yükseldi.

Hisselerin değeri, günlük bazda yüzde 1,1 çıkışla 70,8 TL seviyesine yükseliş gösterdi.

GRTRK Fiyatı Günü Yükselişle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Graınturk Tarım hisseleri, haftalık ve aylık grafikte ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 5,4 ve yüzde 2,5 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.