Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

GCM Yatırım Model Portföyüne Bu 2 Şirketi Ekledi

Üçüncü çeyrek bilançoları ve sektörel bazlı beklentilere bağlı olarak model portföyünü güncelleyen GCM Yatırım, iki şirketi daha dahil etti.
GCM Yatırım Model Portföyüne Bu 2 Şirketi Ekledi
HABER GİRİŞ

Yatırımcıların çok yakından takip ettiği model portföylerin güncel hallerini siz değerli okuyucularımızla buluşturmaya devam ediyoruz. Ödüllü aracı kurumlar arasında yer alan GCM Yatırım, 15.11.2023 tarihinde model portföyünü güncelledi.

Kurum, model portföyüne Emlak Konut GYO (EKGYO) ile Bursa Çimento’yu (BUCIM) ekledi.

GCM Yatırım Model Portföy
Kaynak: GCM Yatırım

Güncel listede 9 şirket yer alırken bunlar; Şişecam (SISE), Akbank (AKBNK), Garanti Bankası (GARAN), Türk Hava Yolları (THYAO), Bantaş Bandırma Ambalaj (BNTAS), Tüpraş (TUPRS), Turkcell (TCELL), Bursa Çimento (BUCIM) ve Emlak Konut GYO (EKGYO) şeklinde sıralanıyor.

Emlak Konut GYO – EKGYO

Emlak Konut’un bu yılın üçüncü çeyreğinde 1,18 milyar TL ile 838 milyon TL olan beklentinin üzerinde net kar açıkladığı bildirildi.

Şirket hissesi için “EKGYO 5.98x f/k çarpanı ile 3 yıllık tarihsel ortalaması olan 7.05x çarpanın altında işlem görüyor. Pd/dd çarpanı 1.26x ile cazip bir seviyede olurken, fd/favök çarpanı ise 4.81x ile yine son 3 yıllık tarihsel ortalaması olan 7.03x seviyesinin altında seyrediyor.” değerlendirmesi yapıldı.

GCM Yatırım Banner

2023 yılında 4,2 milyar TL kar bekleyen şirketin, 9 aylık dönemde bunun büyük kısmını gerçekleştirdiğine dikkat çekildi.

Konut sektöründe yüksek faizlerden dolayı yavaşlama olsa da fiyatların hala çok yüksek seyretmesinin EKGYO’nun satış gelirlerini desteklemeye devam edeceği düşüncesini desteklediği söylendi.

Bu doğrultuda yüzde 70 iskontolu görünen EKGYO 12.61TL hedef fiyatla model portföye eklendi. Yüzde 70 getiri potansiyeli işaret edilen hisse senedi yüzde 1 değer kaybıyla 7,42 liradan işlem görüyor.

Bursa Çimento – BUCIM

Yılın ilk dokuz ayında 5,6 milyar TL satış geliri ve 1,2 milyar TL net kar elde ettiği, çimento fiyatlarının yüksek baz etkisiyle sınırlı artmasının, ciroda enflasyonun altında bir artışa neden olduğu belirtildi.

Çimento sektöründe yurt içi talebin güçlü olması nedeniyle BUCIM çimento gelirleri açısından önemli buldukları söylendi.

GCM Yatırım 8.10x f/k ve 2.72x pd/dd çarpanı ile sektör ortalamasının altında iskontolu seyreden BUCIM’i 11,58 TL hedef fiyatla model portföyüne ekledi.

Hissede yüzde 37 getiri potansiyeli öngörülüyor. Saat 15.15 itibarıyla ise yüzde 1,75 düşüşle 8,44 liradan işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın