Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gayrimenkul Sektörünün O İsmi için Fiyat Sürekli Artıyor

Gayrimenkul sektörünün bilinen isimlerinden olan ve borsa geçmişi 13 yılı bulan Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. için Oyak Yatırım’dan hedef fiyat değerlendirmesi geldi.
Gayrimenkul Sektörünün O İsmi için Fiyat Sürekli Artıyor
HABER GİRİŞ

Hedef fiyatını 32,14 TL’den 50,24 TL’ye çıkararak ‘Al’ tavsiyesi veren Halk Yatırım gibi Oyak Yatırım da Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. için beklentilerini yukarıda tuttu. Oyak Yatırım’ın Torunlar GYO hisseleri (TRGYO) için hedef fiyatı 38,59 TL’den, 62,86 TL’ye yukarı yönlü revize edildi.

Savaş gündeminden sonra destek noktaları kırılan ve bugün itibarıyla 8000 puan olan psikolojik sınırın altına düşen BIST 100 endeksinin ilerleyen günlerde seçim gündeminden etkilenmesi beklenirken, TRGYO için “endeks üzeri getiri” tavsiyesinde değişikliğe gidilmedi.

Oyak Yatırım raporunda hem 2023 hem de 2024 için şirketten güçlü sonuçlar beklendiği kaydedildi. Yeniden değerleme kârı, güçlü kira gelirleri ve net borçtan net nakde dönüş sayesinde artacak finansal gelirlerin kârlılığı destekleyeceği tahmini yapıldı.

TRGYO 9 ay 2023 Görünümü
Kaynak: Torunlar GYO

Ayrıca TRGYO’dan beklenen temettüye ilişkin de bilgi verildi. Buna göre 1,1 milyar TL’lik temettü beklendiği, bu tutarın yüzde 3,4 temettü verimine işaret ettiği belirtildi.

Yıllık yüzde 90’ya yakın prim veren TRGYO, yaşadığı aylık düşüşü son günlerde toparlama eğiliminde oldu.

GCM Yatırım Banner

Güne pozitif bölgede başlangıç yapan hisseler TSİ 15.31 itibarıyla yüzde 5’e yakın artarak 34,2 liradan işlem gördü.

Yılbaşından bu yana 39 liraya kadar çıkan hisseler en dip 11 lira seviyesinden kayda geçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın