Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsada 13 Yıldır İşlem Gören Şirket için Hedef Fiyat Açıklandı

Halk Yatırım, gayrimenkul sektörünün bilinen şirketlerinden biri olan Torunlar GYO için hedef fiyatını açıkladı. Detaylar haberde...
Borsada 13 Yıldır İşlem Gören Şirket için Hedef Fiyat Açıklandı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. dün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden 2023 yılı 3. çeyrek bilançosunu açıkladı. Halk Yatırım’dan şirket için değerlendirme geldi.

Halk Yatırım’ın hisse araştırmaları raporunda şirketin net karının beklentiler ile uyumlu olduğu kaydedildi.

Net karda yıllık bazda kaydedilen güçlü artışta, güçlü operasyonel performansın yanı sıra, net finansman giderlerindeki düşüşün etkili olduğu açıklandı. Net satış gelirlerinin beklentilerin hafif üzerinde olduğu aktarıldı.

Torunlar GYO Finansal Rapor Fintables
Kaynak: Fintables

Ayrıca operasyonel karlılığın piyasa beklentisinin üzerinde olduğu belirtilirken, net borçlanmada önemli oranda gerileme olduğu kaydedildi.

Halk Yatırım, Torunlar GYO‘nun operasyonel varlıklardan elde edilen güçlü gelirleri sayesinde konut piyasasındaki gelişmelere karşı daha korunaklı göründüğünü belirtti.

GCM Yatırım Banner

Şirketin borç pozisyonlarının düzenli olarak azalış kaydetmesi ve finansal riskini azaltarak güçlü nakit yaratma kabiliyetinin önemsendiğini kaydetti.

Torular GYO Halk Yatırım
Kaynak: Halk Yatırım

Halk Yatırım, şirketin hedef fiyatına yönelik şu notu paylaştı:

“Finansal sonuçların ardından, makro tahminlerimizde yaptığımız yukarı yönlü güncellemelerin beraberinde modelimizi güncelliyoruz. TRGYO için 12 aylık hedef fiyatımız olan 32,14 TL’yi 50,24 TL’ye revize ederken, ‘AL’ yönünde bulunan tavsiyemizi sürdürüyoruz.”

Şirketin bilanço paylaşımı sonrasında bir değerlendirmede AK Yatırım ve Vakıf Yatırım’dan geldi.

Vakıf Yatırım, şirket hisselerinin yılbaşından bu yana endeksi yüzde 36 yenmeyi başardığını belirterek şu notu paylaştı:

“Torunlar GYO için hisse başı hedef fiyatımızı, model güncellememiz sonrasında 36,50 TL (önceki: 31,80 TL) seviyesine yükseltiyoruz. Kısa vadeli önerimizi “Endeksin Üzerinde Getiri” olarak sürdürmekle birlikte, uzun vadeli AL önerimizi “TUT” olarak güncelliyoruz.”

AK Yatırım ise şirketin net karını medyan tahminine paralel olarak açıkladığını kaydetti. Buna göre kurum, Torunlar GYO için “Endeks Üzerinde Getiri” tavsiyesini korudu. 12 aylık hedef fiyatımızı yüzde 10,9 oranında yukarı revize ederek 61 TL/hisse’ye çıkardı.

Şirket Hakkında

Şirketin resmi sitesinde yer alan bilgilere göre 1977 yılında inşaat ve gayrimenkul piyasasında faaliyete geçti.

Yıllar içinde giderek büyüyen şirket 2020 yılında Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezi ve karma projesi Mall of İstanbul bünyesinde yer alan Hilton Mall of İstanbul misafirlerini ağırlamaya başladı. Torunlar GYO 18.10.2010 tarihinde halka arz oldu.

Şirketin (TRGYO) kodlu hisseleri yatırımcısına aylık bazda yüzde 6,23, haftalık bazda yüzde 9,97, yıllık bazda yüzde 179,74 değer kazandırdı. Dün kapanışı 36,84 TL’den yapan hisseler, bugün açılışı saat 10.00 itibarıyla 36,6 TL’den yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.