Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Garanti Bankası’ndan Borçlanma Kararı! KCAER’den Hacim Beklentisi

KAP üzerinden açıklama yapan Garanti Bankası borçlanma kararını, Kocaer Çelik ise hacim hedeflerini paylaştı. İşte detaylar;
Garanti Bankası’ndan Borçlanma Kararı! KCAER’den Hacim Beklentisi
HABER GİRİŞ

Türkiye Garanti Bankası A.Ş. (GARAN), 1 Haziran tarihinde borçlanma ihracına ilişkin açıklama yaptı. Banka, Yönetim Kurulu kararı sonucunda borcun çeşitli tertip ve vadelerde ve ihraç tarihlerinde piyasa koşullarına göre belirlenecek sabit veya değişken faiz oranlarına sahip olacağı belirtildi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamada toplamda 2.000.000.000 ABD doları veya muadili yabancı para tutarı veya Türk lirası tutarına kadar yeşil, tahvil veya benzeri türden borçlanma aracı ihracı için genel müdürlüğün yetkilendirildiği paylaşıldı.

GARAN, günlük yüzde 1,3 artışla 27 TL’ye yükseldi. Hissede haftalık yüzde 10,4 aylık yüzde 1,3 oranında artış görüldü. Yıllık kayıp ise yüzde 2,7 seviyesinde.

Kocaer Çelik

Borsada KCAER koduyla işlem gören Kocaer Çelik Sanayi ve Ticaret, yaptığı açıklamada büyüme hedefleri çerçevesinde Aliağa A1 ve Aliağa A2 Fabrikalarında gerçekleştirmeyi hedeflediği yeni ürünün revizyon ve modernizasyon yatırımının ilk fazının Mayıs ayı içinde tamamlandığını duyurdu.

Bu çerçevede Aliağa A2 Fabrikası’nda yeni üretim hatları ile 23 Mayıs’tan itibaren seri üretime başlandığı belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Şirket, sektörde bozulan dengelere demir-çelik ihracatında gözlenen büyük gerilemeye rağmen yılın ilk beş ayını büyüme ile kapattığını bildirdi. Fabrikanın yatırım sürecinde gerçekleşen 32 günlük üretim duruşuna rağmen, yatırım öncesinde yapılan planlama neticesinde 2023 yılı ikinci çeyrek satış hacminde gerileme yaşanmayacağı ifade edildi.

Artan ihraç kayıtlı yurt içi ve özellikle yurt dışı sevkiyatlar sonucunda satış hacminin geçen yılın aynı dönemine göre yükseleceği vurgulandı

KCAER, günlük yüzde 1 yükselişle günü 16,4 TL’den tamamladı. Hissede haftalık yüzde 22,5, aylık yüzde 0,9 artış görüldü. Yıllık değer kaybı ise yüzde 20,4 seviyesinde.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.