Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Garanti Bankası TCMB’den Faaliyet İzni Aldığını Duyurdu

Garanti Bankası’ndan yapılan açıklamada, Garanti Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri Anonim Şirketi’nin Merkez Bankası’ndan aldığı faaliyet izninin haberi verildi.
Garanti Bankası TCMB’den Faaliyet İzni Aldığını Duyurdu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye Garanti Bankası A.Ş.’den, bağlı ortaklığı bulunan Garanti Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri Anonim Şirketi’nin Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’ndan (TCMB) aldığı faaliyet iznine ilişkin açıklama geldi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşılan bildirimde, Garanti Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş.’nin, ödeme ve elektronik para kuruluşu olarak faaliyet gösterebileceği bilgisi verildi.

Şirket açıklamasında, Garanti Bankası’nın bağlı ortaklıklarından Garanti Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş.’nin, bugünün tarihiyle yayımlanan Resmi Gazete ilanına atıf yapıldı.

Buna göre şirketin, 30.01.2024 tarihli karara istinaden 6493 Sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun kapsamında ödeme ve elektronik para kuruluşu olarak faaliyet göstermesine Merkez Bankası tarafından izin verildiği bildirildi.

Garanti Bankası Hisse 15.02.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsada GARAN koduyla işlem gören banka hisseleri yatırımcısına yıllık yüzde 220’nin üzerinde kazandırdı. Aylık değer kaybını yüzde 5’e çıkardıktan sonra toparlanmaya başlayan GARAN, bugünü yükselişle açtı. TSİ 10.10 itibarıyla yüzde 2’ye giden yükselişiyle 65,15 TL’den kayda geçti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın