Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Galler’de Dikkat Çeken İddia! “Yoksulluktan Hayvan Maması Yiyorlar”

Ekonomik kriz, hayat pahalılığı tüm dünyada etkisini gösterirken insanların temel ihtiyaçlarını karşılayamadığı Galler'de ortaya dikkat çeken bir iddia atıldı. Detaylar haberde...
Galler’de Dikkat Çeken İddia! “Yoksulluktan Hayvan Maması Yiyorlar”
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Dünya genelinde etkili olan ekonomik kriz insanların yaşam şartlarını etkilemeye devam ediyor. Bu krizle mücadele eden ülkelerden biri olan Galler’de ilginç bir iddia ortaya atıldı.

BBC’ye konuşan toplum çalışanı Mark Seed, ülkenin doğu bölgesinde Trowbridge’de bir topluluk gıda projesi yürütüyor. Yoksulluğa yönelik açıklama yapan Seed, hayat pahalılığından dolayı bazı insanların evcil hayvan maması yediğini öne sürdü.

“İnsanlar Temel İhtiyaçlarını Karşılayamıyor”

Seed ayrıca yiyeceklerini radyatör veya mum üzerinde ısıtmaya çalışanların olduğunu ve kabul edilemez bir yoksulluk olduğunu açıkladı.

Ekonomik krizle artan fiyatlardan dolayı insanların temel ihtiyaçların karşılayamadığını aktardı.

Yeni sayım verilerinde BBC Galler analizine göre Cardiff, en yoksul şehirlerden biri olduğu ifade edildi. Fakat son 10 yılda yoksullukta bir iyileşme olduğu aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

Hanelerden yarısından fazlasının işsiz ve sürekli hasta, sağlık durumu kötü, eğitim düzeyi düşük ve aşırı kalabalık yerde yaşıyor kategorilerin birisine giriyor.

Türkiye’de de Vatandaş Hayat Pahalığı ile Mücadele Ediyor

Türkiye’de de insanlar hayat pahalığı ile mücadele etmeye devam ediyor. Temel gıda ürünlerine gelen zamlar vatandaşın belini büküyor. Bu kapsamda Türk-İş tarafından açıklanan en son veri gerçeği gözler önüne seriyor.

Yakın bir zamanda paylaşılan verilere göre açlık sınırı 7 bin 786 TL’ye yoksulluk sınırı ise 25 bin 365 TL’ye yükseldi. Bekar bir çalışanın maliyeti ise 10 bin 170 TL’ye çıktı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.