Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Galatasaray Yeni Sözleşmesinde ENAG Enflasyonunu Baz Alacak

Galatasaray, enflasyon hesabı için aldığı kararı duyurdu. TÜİK ile arasında uçurum yaratan enflasyon hesaplamaları yapan ENAG ilk kez bir sözleşmede adından söz ettirdi.
Galatasaray Yeni Sözleşmesinde ENAG Enflasyonunu Baz Alacak
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Mahkeme kararına rağmen enflasyon hesabı yaptığı sepeti kamuoyuyla paylaşmayan ve açıkladığı verilerle tartışmalara sebep olan Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) resmi enflasyon rakamları tek başına tanınmamaya başladı.

Galatasaray Spor Kulübü, TÜİK’in aksine yüzde 100’ün üzerinde enflasyon rakamları açıklayan Enflasyon Araştırma Grubu’nun (ENAG) verilerini de baz alacağını duyurdu.

Galatasaray’ın Kamuoyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada, Rams Global İnşaat Sağlık Dış Ticaret şirketi ile yapılan sponsorluk anlaşmasında hem TÜİK hem de ENAG verileri üzerinden bedel tespitinin yapılacağı aktarıldı.

Anlaşma kapsamında ücret artışında TÜİK ile ENAG’ın hesaplamalarının ortalaması alınacak ve buna göre ayarlamalar yapılacak.

Böylece ilk kez bağımsız ekonomist ve akademisyenlerin yer aldığı ENAG’ın enflasyon verileri bir sözleşmede kullanılmış olacak.


Kulüp açıklamasında, Galatasaray ile Rams Global arasında imzalanan 2023-2024 sezonunda başlayacak ve 5 sezon sürecek yeni stadyum isim hakkı ve sponsorluk sözleşmesine ilişkin şu ifadelere yer verildi:

GCM Yatırım Banner

“2023-2024 futbol sezonu için stadyum isim ve sponsorluk bedeli 213.600.000,00 TL+KDV (iki yüz on üç milyon altı yüz bin Türk lirası+KDV) olarak belirlenmiştir. …2023-2024 stadyum isim ve sponsorluk bedeli 213.600.000-TL+KDV’nin yüzde 36’sı, 77.420.000-TL+KDV Galatasaray Spor Kulübüne, yüzde 64’ü 136.180.000-TL+KDV şirketimize ödenecektir. Ayrıca sportif başarıya dayalı oluşturulan prim ve ödül sistemine uygun olarak şirketimize prim ödemesi yapılacaktır.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın