Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

G-Power Yazılımla BMW M5’i Lamborghini Huracan’dan Daha Hızlı Hale Getirdi!

G-Power'ın standart BMW M5 üzerinden yaptığı güç çalışmalarının sonucunda herkesi dikkatli olmaya davet ediyor!
G-Power Yazılımla BMW M5’i Lamborghini Huracan’dan Daha Hızlı Hale Getirdi!
HABER GİRİŞ

Sedan otomobilde güç denildiği zaman akla BMW M5‘ten başka bir şeyin geleceğini zannetmiyorum! Düşündürüyor çünkü gerçekten haklı sebebleri var! F90 kasa M5’lerin çıkışıyla birlikte spor araba kavramlarında değişim yapılması gerektiğini anlamıştık.

Alman modifiye şirketi G-Power, en iyi adamlarıyla 3 farklı M5 programı hazırladılar. Versiyonların her biri belirli beygir ve tork aralıklarına getirilmiş. V3’e gelindiğinde işlerin rengi tamamiyle değişiyor. Orada rakamlar öyle bir hal alıyor ki en iyi süper spor otomobil sınıfındaki modeller geçilmeye mahkum kalıyor…

Aracın dış kısmında belirli yerler değiştirilmiş.

G-Power BMW M5 Yazılım Güç ArtırımıDeğiştirilen yerler öyle kendini belli etmiyor. G-Power, istediği hız rakamlarına ulaşabilmek için kaputu, Venturi RR ile değiştirmiş. Yani daha hafif olan karbon tipiyle.

Yukarıda dediğimiz gibi 4.4L V8’e 3 farklı yükleme yapılmış.

G-Power BMW M5 V1 ModülG-Power gücün çoğunu yazılımdan sağlamış. Birinci V1 yükseltmede M5’e +100 ps ve 90 nm tork iyileştirilmesi yapılmış. Sonuç olarak 700 ps ve 840 nm tork açığa çıkartılmış.

Performans yazılımında ikinci aşama V2 olarak adlandırılmış.

G-Power BMW M5 V3 Modül 4.4L V8 MotorBeygir çalışması ayrı bir modül üzerinde gerçekleştirilmiş. Tak – Çalıştır modülün V2’sinde güç 750 beygir, tork ise 920 nm’ye yükseltiliyor. İlk iki performans modülünün teknik verileri hakkında bir rakam verilmemiş.

GCM Yatırım Banner
Geldik en heyecan verici kısma!

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==4.4L V8‘in bu zamana kadar ki en yüksek gücü gösterildi. 200 beygire yakın ekstra güçle birlikte G-Power M5 800 ps ve 980 nm tork değerlerine ulaşmış. Bunların sonucunda ise standart M5’in 3.4 saniyesine karşı V3 M5, 2.9 saniyede 0-100 km arasını alabiliyor. Yani G-Power, dünyanın en hızlı kamera arabası da olan Huracan’dan daha hızlı kalkış yapabilen bir M5 ortaya çıkartmış.

Çift kollu daha hafif 21 inç jantlar, güçlü havalandırma ve sonradan gelen titanyum egzoz borusuyla beraber ulaşılan kalkış süresi gayet başarılı. Yalnızca son sürat olan 305 km/h‘de değişime gidilmemiş. Sanırız sınırlandırma kaldırılmamış.

Öte yandan G-Power M5’ini 0.5 saniye daha hızlı 100’e çıkarsada, bizce bir şey unutuluyor. O da normal M5’ten 25 beygir fazla olan Competition versiyonun 3.1 saniyede kalkış hızına sahip olduğunu unutmamamız gerekiyor. O zaman bize göre G-Power aracını yalnızca 0.2 saniye daha iyi geliştirmiş! Sizce Alman tuning şirketinin performans modül çalışması nasıl olmuş?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.