Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

FTX’in Eski CEO’suna 250 Milyon Dolarla Kefalet Kararı

Kripto para piyasasında büyük yankı yapan FTX kriziyle ilgili son gelişme CEO Bankman-Fried’in serbest bırakılması oldu. İşte detaylar;
FTX’in Eski CEO’suna 250 Milyon Dolarla Kefalet Kararı
Son Güncelleme: 
Yorum

Dolandırıcılık ve kara para aklamakla suçlanan kripto para borsası FTX’in kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried için duruşma yapılasıya kadar 250 milyon dolar kefaletle serbest bırakılma kararı verildi. New York Güney Bölge Mahkemesi Yargıcı Gabriel Gorenstein, savunma avukatları ile savcılar arasında gerçekleşen anlaşmanın detaylarını paylaştı.

Karar kapsamında, başta dolandırıcılık ve kara para aklama dahil 8 suçtan yargılanacak olan Bankman-Fried, duruşmaya kadar 250 milyon dolar kefaletle serbest bırakılacak. Bankman-Fried, kefalet tutarının bir kısmını karşılamak için öz sermaye olarak konulan Kaliforniya’daki ailesinin evinde sıkı gözetim altında tutulacak.

Bankman-Fried, süreç içinde sürekli kontrol altında tutulacak ve pasaportuna da el konulacak.

Amerika Birleşik Devletleri’nde federal savcılar gözaltına alınan FTX’in eski CEO’su için kabarık bir iddianame hazırlamıştı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Bankman-Fried’ı yatırımcıları kandırmakla ve dolandırmakla suçlamıştı. FTX’teki üst düzey yöneticiler süreçle ilgili federal hükümetle iş birliği yapmayı seçmişti.

Yatırımcıların fonları ile işlemler yapan ve bu ürünlerden zarar ederek fonlarını kaybeden FTX, iflasını açıklayarak kripto para piyasasını daha da sancılı bir döneme sokmuştu.

Kripto para piyasasındaki analistler, değerlendirmelerini yaparken sıklıkla FTX krizine vurgu yaparak kripto paraların imajının zedelendiğini ve güvenirliğinin azaldığını söylüyor. Uzmanlara göre kripto paralardaki toparlanmanın gerçekleşmesi için daha güvenilir bir ortamın sağlanması şart. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%