Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

FTX ve Alameda’nın Yöneticileri Dolandırıcılık Suçlamalarını Kabul Etti

İflas eden FTX borsasına dair yeni bir gelişme yaşandı. Borsanın kurucu ortağı ve Alameda Research’ün eski CEO’su suçlamaları kabul etti.
FTX ve Alameda’nın Yöneticileri Dolandırıcılık Suçlamalarını Kabul Etti
HABER GİRİŞ

ABD Savcısı Damian Williams tarafından yapılan açıklamada, FTX’in kurucu ortağı Gary Wang ve eski Alameda Research eş CEO’su Caroline Ellison’ın New York’un Güney Bölgesi’nde federal suçlamaları kabul ettikleri belirtildi.

Wang ve Ellison, savcılar tarafından kendilerine yöneltilen dolandırıcılık suçlamalarının büyük bölümünü kabul etti. Suçlamalar, eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’in Bahamalar’dan New York’a iade edilirken, Ellison ve Wang’ın savunma anlaşmalarını kabul eden aynı savcılar tarafından açıklandı.

Bankman-Fried, New York’un Güney Bölgesi’ndeki iddianamesinin ardından geçen hafta Bahamalar’da tutuklandı. Son birkaç gününü ABD’ye iadeyi kabul edip etmeyeceği konusundaki tartışmaların ortasında geçirdi.

Eşzamanlı olarak, hem Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu hem de Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu SBF’ye yönelik dava açtılar. Her ki düzenleyici kurum, FTX’in yatırımcıları dolandırmak için çok yıllık bir plan yaptığını iddia ediyor.

Alameda Research, Voyager Digital ve BlockFi Lending dahil olmak üzere şu anda iflas koruması için başvuruda bulunan büyük kripto şirketlerinden alınan çok sayıda kredi ile bağlantılıydı.

Manşet Haberleri
Sponsorlu | 2023/3Ç Kar/Zarar %24.02/75.98%
Bitcoin Günü Nasıl Kapatır?

FTX’in iflası kripto para piyasasında da büyük bir düşüşü beraberinde getirdi. Bitcoin 15.500 dolara kadar geriledi ve son iki yılın en düşük seviyesini test etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/3Ç Kar/Zarar %24.02/75.98%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.