Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

FTX’i Batıran SBF’nin Ailesi Bahamalar’da 121 Milyar Dolarlık Mülk Aldı

FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’in ebeveynlerinin milyonlarca dolar değerinde mülk satın aldığı ortaya çıktı. Detaylar geliyor…
FTX’i Batıran SBF’nin Ailesi Bahamalar’da 121 Milyar Dolarlık Mülk Aldı
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasasında deprem etkisi yaratan FTX’in iflas sürecine dair yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Resmi emlak kayıtlarına göre Sam Bankman-Fried’in ebeveynleri ve başarısız kripto para borsasının üst düzey yöneticileri, son iki yılda Bahamalar’da yaklaşık 121 milyon dolar değerinde en az 19 mülk satın aldı.

FTX’in satın alımlarının çoğu, yaklaşık 72 milyon dolara mal olan Albany adlı pahalı bir tatil beldesindeki yedi apartman dairesi de dahil olmak üzere lüks sahil evleriydi. Tapu kayıtlarına göre FTX’in bir birimi tarafından satın alınan bu mülklerin şirketin kilit personeli için kullanılacağı görülüyor. Dairelerde kimlerin yaşadığı bilinmiyor.

15 Haziran tarihli belgelerden biri, mülkün tatil evi olarak kullanıldığını gösteriyor. Stanford Üniversitesi hukuk profesörleri, iflas davasından bu yana, Bay Bankman ve Bayan Fried’in tapuyu şirkete iade etmek istediğini belirtti.

FTX ve çalışanlarının geçen yıl eylül ayında genel merkezini kurduğu Bahamalar’da gayrimenkul satın aldığı bilinirken, emlak kayıtları yapılan alımların boyutunu gözler önüne seriyor.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan FTX’in çöküşü, tahminen 1 milyon alacaklıyı milyarlarca dolar zararla karşı karşıya bıraktı. Bankman-Fried’in ticaret işini desteklemek için gizlice müşteri fonlarından 10 milyar dolar kullandığı belirtilirken, bu mevduatların en az 1 milyar dolarının kaybolduğu ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

FTX’in yeni CEO’su John Ray, bu ayın başlarında Delaware Bölgesi iflas mahkemesine başvuran bir ABD mahkemesinde, FTX Group’un kurumsal fonlarının çalışanlar ve danışmanlar için ev ve diğer kişisel eşyaları satın almak için kullanıldığını söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.