Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

FTX Hackerı Ethereum’un En Büyük Sahiplerinden Oldu

FTX’in iflas başvurusunda bulunması ve ardından borsanın hacklenmesi sonrası siber saldırgan Ethereum’un önde gelen balinalarından biri oldu.
FTX Hackerı Ethereum’un En Büyük Sahiplerinden Oldu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

ABD’li kripto para borsası FTX’in iflas başvurusunda bulunmasının ardından, sektörü sarsacak pek çok gelişme yaşandı. Borsa kısa süre sonra hacklenmiş ve 600 milyon dolardan fazla kripto para sızdırılmıştı.

Veriler bu hacklenme sonrası siber korsanın Ethereum balinası haline geldiğini gösteriyor. Güç durumdaki FTX borsasının Bölüm 11 iflas başvurusunda bulunmasından sadece bir gün sonra, cüzdanları çeşitli kripto varlıklarında 663 milyon dolardan fazla boşaltıldı.

Bu varlıkların büyük bir kısmı ise Ethereum’a dönüştürüldü. Blockchain güvenlik firması Beosin, saldırganın son bir gün içinde çok sayıda takas ve zincirler arası işlem gerçekleştirdiğini ve yaklaşık 338 milyon dolarlık kripto varlığı elinde tuttuğunu bildirdi.

FTX hackerının cüzdan durumu
Kaynak: Beosin

Cüzdan adresine göre, mevcut piyasa fiyatlarıyla yaklaşık 288,8 milyon dolar değerinde 228.523 ETH bulunuyor. Bu, “FTX Accounts Drainer” olarak adlandırılan hesabı, tutulan ETH sayısı açısından 35. en büyük Ethereum sahibi yapıyor.

Zincir verilerine göre Ethereum’un en büyük sahibi 15 milyon ETH ile Beacon Chain mevduat sözleşmesidir. İlk 20’de bulunanların çoğu kripto borsaları, katman-2 protokolleri ve merkezi olmayan finans (DeFi) köprüleridir.

GCM Yatırım Banner

En iyi 20 ETH cüzdanı, dolaşımdaki tüm arzın yüzde 27,7’sini elinde tutuyor ve ilk 50, tüm arzın üçte birinin sahibi durumda. Ethereum’un fiyatı ise bu durumdan henüz etkilenmiş görünmüyor. Kripto para birimi yazım itibarıyla 152 milyar dolar piyasa değerine sahip ve 1.250 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.