Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Forte Teknoloji’nin İşlem Görmeye Başlayacağı Tarih Açıklandı!

Yatırımcıların halka arz sürecini yakından takip ettiği Forte Teknoloji’nin işlem görmeye başlayacağı tarih açıklandı. İşte detaylar;
Forte Teknoloji’nin İşlem Görmeye Başlayacağı Tarih Açıklandı!
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem görmek için 8-9 Haziran tarihlerinde talep toplayan Forte Bilgi İletişim Teknolojileri ve Savunma Sanayi A.Ş’nin (FORTE) halka arzına toplam 660 bin 379 kişi katılmıştı. Bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamada şirketin Borsa İstanbul’da 14 Haziran’da işlem görmeye başlayacağı açıklandı.

Duyuruda şirketin sermayesini temsil eden 67.000.000 TL nominal değerli paylarının Kotasyon Yönergesi’nin 8’inci maddesi çerçevesinde kota alındığı belirtildi.

Halka arz edilen 22.000.000 TL nominal değerli şirket paylarının 14.06.2023 tarihinden itibaren Ana Pazar’da 12,12/pay baz fiyat, FORTE kodu ile işlem görmeye başlayacağı paylaşıldı. Açıklamada ilgili sırada maksimum emir değerinin 1.000.000 TL olarak belirlendiği aktarıldı.

Seçim sürecinden önce halka arz edilen bazı şirketler belirsizlik ortamında beklenilen performansı gösterememişti. 12 Haziran’da 5725 ile yeni rekorun kırıldığı Borsa İstanbul’da halka arz edilen şirketlerin nasıl bir performans sergileyeceği merak ediliyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın