Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

A1 Capital’in Halka Arzına Talep 2 Katı Aştı

Piyasada arzu edilen likidite için yüksek beklenti doğuran A1 Capital, halka arzında 2 katı aşkın talep gördü. Detaylar haberde…
A1 Capital’in Halka Arzına Talep 2 Katı Aştı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bugün itibarıyla aylar sonra tüm zamanların zirvesine ulaşan borsada beklenen rüzgarları estirmeye talip olan A1 Capital Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin halka arzına talep yoğun oldu. 7-8-9 Haziran 2023 tarihlerinde talep toplayan ve halka arzında payları 25 TL sabit fiyattan satılan şirketin halka arz edilen 35.000.000 TL nominal değerli payların tamamının satışı yapıldı.

Güler Yatırım Holding çatısı altında faaliyet gösteren A1 Capital’in toplam halka arz büyüklüğü 875.000.000 TL oldu.

Talep sonuçlarının paylaşılmasıyla, sermaye piyasalarının öncü kuruluşunun halka arzına talebin iki katı aştığı görüldü.

Bireysel ve kurumsal yatırımcıların dağılımı ele alındığında, halka arzda yurt içi bireysel yatırımcılar tarafındaki tahsisat tutarı yaklaşık 1,89 kat fazla oldu.

Yurt içi kurumsal yatırımcılar tarafındaki tahsisat tutarında ise yaklaşık 4,64 kat talep geldi.

GCM Yatırım Banner

Böylece A1 Capital’e toplam 35 Milyon TL nominal değerli paylar için planlanan satış tutarının yaklaşık 2,43 katı talep sağlandı.


Şirketin borsaya girişine ilişkin paylaştığı açıklamada halka arz yatırımcısını heyecanlandıracak değerlendirmeler yapan A1 Capital Genel Müdürü Mehmet Serkan Esenpak, sürdürülebilir büyümenin sadece sermaye piyasaları sayesinde mümkün olabileceğini söyledi.

Esenpak, “Halka arz sürecimizde yurtiçi bireysel ve kurumsal yatırımcılardan gelen toplam 85 Milyon adet pay talebi bizleri fazlasıyla memnun etmiş durumda. Aldığımız yüksek talep şirkete verilen değeri de gözler önüne sererken, buradan elde edilecek gelirin tamamını hem şirketimizin büyümesinde hem de sermaye piyasalarımızın büyümesinde kullanacak olmamız bizler için çok değerli” diye ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.