Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Formet Metal’den 2 Katı Aşan Sermaye Tavanı Artırımı Geldi

Borsadaki paylarını geri toplayan ve hisse alımlarına ilişkin bugün bildirim paylaşan Formet Metal ve Cam Sanayi A.Ş.’den yeni bir duyuru geldi.
Formet Metal’den 2 Katı Aşan Sermaye Tavanı Artırımı Geldi
HABER GİRİŞ

Formet Metal ve Cam Sanayi A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden kayıtlı sermaye tavanı işlemlerine ilişkin bildirim paylaştı. Açıklamada, Formet Metal’in 1,2 milyar TL olan kayıtlı sermaye tavanının 3 milyon TL’ye arttırılmasına karar verildiği belirtildi.

Ayrıca söz konusu tavan geçerlilik süresinin 2024-2028 yıllarını kapsayacak şekilde belirlendiği kaydedildi.

Açıklamada, “Esas sözleşme değişikliği ve kayıtlı sermaye tavanının artırılması için gerekli izinlerin alınmasını teminen Sermaye Piyasası Kurulu Başkanlığı’na ve ilgili diğer mercilere gerekli başvuruların yapılmasına, esas sözleşme tadilinin yapılacak ilk genel kurulda pay sahiplerinin onayına sunulmasına, oybirliği ile karar verilmiştir” denildi.


Şirket, sermaye artırımı ve pay alımlarına yoğunluk verirken, FORMT kodlu hisseler borsada negatif bölgede yer aldı. Yıllık primi yüzde 100’ün altında olan FORMT, haftayı yüzde 2’ye yakın düşüşle 2,69 liradan kapattı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın