Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Formet Metal’de Soluksuz Pay Alımı Sürüyor

Geçen haftadan beri pay geri alımı gerçekleştiren Formet Metal ve Cam Sanayi A.Ş., Perşembe gününden sonra Cuma da pay toplama işlemine devam etti.
Formet Metal’de Soluksuz Pay Alımı Sürüyor
HABER GİRİŞ

Kuzey Afrika’da faaliyetlerini artıran Formet Metal ve Cam Sanayi A.Ş., borsada hisselerini toplamaya devam ediyor. Yönetimi kurulu toplantısında alınan karar gereği borsadaki paylarını geri toplayan şirket, geçen hafta 200 bin adet payda geri alım yaptıktan sonra 21 Mart Perşembe günü 460.000 adet payını toplamıştı. 22 Mart Cuma günü de alış işlemlerini sürdürdü.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden payların geri alınmasına ilişkin bildirim paylaşan Formet Metal, haftanın son gününde 110 bin adedi aşkın alım yaptığını bildirdi.

Açıklamada, 25 Aralık 2023 tarihli yönetim kurulu kararıyla alınan pay toplama kararına atıf yapıldı. Karar kapsamında dünkü işlemlerde 2,678 TL’den 113.319 adet pay alındığı açıklandı.

Son alış işlemleriyle şirketin sahip olduğu FORMT paylarının 2.258.239 adede ulaştığı bilgisi verildi.

Şirketin FORMT kodlu hisseleri, geri alım işlemlerine rağmen düşüşü sürdürerek yıllık primini yüzde 100’ün altına çekti.

GCM Yatırım Banner

Son bir ayda gördüğü düşüş yüzde 8’i bulan hisseler haftayı düşüşle yüzde 2’ye yakın ekside 2,69 liradan kapattı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.