Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Formet Çelik’in Kayıtlı Sermaye Tavan Artırımının Tescili Yapıldı

Kayseri Ticaret Sicili Müdürlüğü Formet Çelik’in kayıtlı sermaye tavan artırımının tescilini gerçekleştirdi.
Formet Çelik’in Kayıtlı Sermaye Tavan Artırımının Tescili Yapıldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Formet Çelik Kapı Sanayi ve Ticaret A.Ş., kayıtlı sermaye tavan işlemleri hakkında açıklama yaptı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda bu sabah yapılan duyuruya göre, şirketin kayıtlı sermaye tavan artırımı Şirket Esas Sözleşmesi’nin “Sermaye” başlıklı 6’ncı maddesinin tadili Kayseri Ticaret Sicili Müdürlüğü tarafından tescil edildi.

Tescil işleminin 04.08.2021 tarihinde yapıldığı bildirildi. Mevcut kayıtlı sermaye tavanı 300 milyon TL olan şirketin, yeni kayıtlı sermaye tavanı 1 milyar 200 milyon TL oldu.

Kayıtlı sermaye tavanı için son geçerlilik tarihi 31.12.2025 olarak belirlendi. İşlemlere yönelik başvuru, 7 Haziran’da Sermaye Piyasası Kurulu’na yapıldı. 8 Temmuz’da ise onay geldi.

Şirket hisseleri Çarşamba günü yatay hareket ettikten sonra, %0,86 artıda kapandı.
Formet Çelik Hisse %0,86 Artıda Kapandı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

FORMT koduyla borsada işlem gören hisseler, dün 1,15 – 1,18 lira ile dar aralıkta hareket etti. Saat 17.00’ye kadar 1,17 seviyesinde seyretti. Kapanışa doğru ılımlı bir hamle yaparak, 1,18 lirayı kaydetti.

Formet Çelik hisseleri son bir haftada %0,86 oranında değer kazandı. Bu süreçte gördüğü en düşük fiyat 1,15, en yüksek 1,19 oldu. Aylık 1,10 – 1,25 lira arasında hareket eden hisseler, yatırımcısına %5’e yakın kaybettirdi. Yıllık kaybı ise %24’e işaret ediyor. Hisseler 52 hafta içinde 0,99 ile en düşük, 4,55 ile en yüksek seviyeyi gördü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu