Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ford Otosan’dan Grev Kararı Duyurusu

Ford Otosan, Türk Metal Sendikası tarafından alınan grev kararının şirkete bildirildiğini duyurdu. Karar MESS sözleşmesi kapsamına giren bütün işyerlerini kapsıyor.
Ford Otosan’dan Grev Kararı Duyurusu
HABER GİRİŞ

Türk Metal Sendikası ve Metal Sanayicileri İşverenleri Sendikası (MESS) arasında devam eden Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde uyuşma sağlanamadı. 150 bin işçiyi ilgilendiren görüşmeler 26 Eylül 2023 tarihinden bu yana sürüyor.

Metal çalışanları maaşlarına enflasyon karşısında ezilmeyecekleri ölçüde bir artış istiyor. Geçtiğimiz günlerde ise Türk Metal Sendikası, 11 Ocak Perşembe günü MESS sözleşmesi kapsamına giren bütün işyerlerinde grev yapılacağını duyurmuştu.

Ford Otomotiv bu sabah Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yaptığı açıklamada, grev kararını duyurdu. Türk Metal Sendikası tarafından tüm işyerleri için uygulama tarihi sonradan belirlenmek üzere grev kararı alındığı bilgisinin kendilerine iletildiği söylendi.

Yapılan açıklamada “Toplu İş Sözleşmesi imzalanması amacıyla görüşmeler halen devam etmekte olup, sürece ilişkin önemli gelişmeler, ilgili düzenlemeler çerçevesinde kamuya açıklanacaktır.” ifadesine yer verildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın