Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Fonet, Ege Gübre, Bursa Çimento ve Türkiye Sigorta’dan Haberler

Ege Gübre ve Bursa Çimento deprem bağışlarını duyururken, Türkiye Sigorta’dan prim üretimi, Fonet’ten ise yeni iş ilişkisi açıklaması geldi.
Fonet, Ege Gübre, Bursa Çimento ve Türkiye Sigorta’dan Haberler
HABER GİRİŞ

Ege Gübre Sanayii A.Ş. merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilde hissedilen depremlerden etkilenen insanlar için yeni bağışını açıkladı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yer alan açıklamada 14 Şubat 2023 tarihinde T.C İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) başlattığı yardım kampanyasına 1.500.000 TL bağışlandığı hatırlatıldı.

Bunun yanında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Malatya Konteyner Kent projesi kapsamında 15 adet konteyner için 2.250.000 TL daha bağış yapıldığı açıklandı.

Bu bağışın, 2023 yılı içerisinde yapılacak ilk genel kurul toplantısında pay sahiplerinin onayına sunulacağı belirtildi.

Şirketin EGGUB kodlu hisseleri saat 16.00 sularında yüzde 0,75 artışla 74 liradan işlem görüyor.

Fonet’ten Yeni İş İlişkisi (FONET)

Fonet Bilgi Teknolojileri A.Ş. Ankara Gülhane Eğitim Araştırma Hastanesi ile Sağlık Bilgi Yönetim Sistemi (SBYS) Hizmet Alımı sözleşmesi imzaladığını duyurdu.

GCM Yatırım Banner

36 ay süresi bulunan sözleşmenin bedeli 13.239.792,00 TL olurken, şirketin cirosunu ve karlılığını olumlu yönde etkilemesinin beklendiği aktarıldı.

FONET hisseleri yüzde 3,67 değer kazancıyla 12,39 liradan fiyatlanıyor.

Türkiye Sigorta’dan Prim Açıklaması (TURSG)

Türkiye Sigorta A.Ş. 2023 yılı Ocak sonu brüt prim üretimi hakkında açıklama yaptı. Söz konusu dönem sonu itibarıyla brüt prim üretiminin bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 86 artışla 3 milyar 387 milyon TL’ye ulaştığı belirtildi.

TURSG koduyla işlem gören hisseler yüzde 0,21’lik ılımlı artışla 9,76 liradan fiyatlanıyor.

Bursa Çimento’dan Deprem Bağışı (BUCIM)

6 Şubat’ta meydana gelen ve 41 binden fazla vatandaşımızın hayatını kaybetmesine sebep olan Kahramanmaraş depremlerinin açtığı yaraları hep birlikte sarmaya devam ediyoruz. Deprem bölgesinde yer alan insanlara yardım kampanyaları sürerken, şirketlerden de hem ayni hem nakdi yardımlar geliyor.

Bursa Çimento, bugün yaptığı açıklamada depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması için AFAD’a 1 milyon TL bağışladığını bildirdi.

BUCIM hisseleri ise yüzde 9,95 artışla 8,62 liradan işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.