Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Fitch, Arçelik ve Ülker için Kredi Notunu Açıkladı!

Borsa İstanbul’da işlem gören Arçelik ve Ülker Bisküvi için kredi notları açıklandı. 2 şirketin de görünümü olumlu yönde revize edildi.
Fitch, Arçelik ve Ülker için Kredi Notunu Açıkladı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch Ratings, Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler için kredi notlarını paylaşmaya devam ediyor. Kuruluş, Arçelik A.Ş. (ARCLK) için hazırladığı raporda Türkiye’nin “B” olan kredi derecelendirme notunu teyit ederken kredi görünümünü “durağan” olarak değiştirdiği anımsattı.

Bu çerçevede Arçelik’in yabancı para cinsinden uzun vadeli kredi notu “BB-“ olarak belirlenirken “negatif” olan görünüm “durağan” olarak değiştirildi.

Ülker Bisküvi

Borsa İstanbul’da ULKER koduyla işlem gören Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş için kredi derecelendirmesi açıklandı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan paylaşımda Ülker Bisküvi’nin uzun vadeli kredi notu “B” olarak teyit edilirken not görünümü “negatif”ten “durağan” olarak yukarı yönlü güncellendi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.