Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Finlandiya Başbakanı Parti Fotoğrafları Hakkında Konuştu!

Finlandiya Başbakanı Sanna Marin parti fotoğraflarına dair özür dilerken, kendisine uygulanan uyuşturucu testinin sonucu da açıklandı. Detaylar haberde,
Finlandiya Başbakanı Parti Fotoğrafları Hakkında Konuştu!
Son Güncelleme: 
Yorum

Finlandiya Başbakanı Sanna Marin’in gündem yaratan parti fotoğraflarının yankıları sürerken, bugün konuyla ilgili önemli açıklamalar geldi.

En genç dünya liderlerinden biri olan Marin’in uyuşturucu testinin negatif çıktığı bildirilirken, Başbakan’dan bugün bir özür mesajı geldi.

Marin, O Fotoğraflar için Özür Diledi

Marin yaptığı açıklamada Temmuz ayında resmi konutunda düzenlediği bir partiden ortaya çıkan fotoğraflar için özür dilediğini duyurdu.

Bu hafta sosyal medyada, Başbakan’ın Helsinki’deki resmi konutunda çekilmiş yeni bir parti görüntüsü dolaşmaya başlamıştı. Bu görüntülerde iki tanınmış kadının birbirini öptüğü ve çıplak göğüslerini “Finlandiya” işaretiyle kapattıkları görülüyordu.

Marin gazetecilere verdiği demeçte, fotoğrafın kendi konutundan çıktığını doğrularken, “Bence fotoğraf uygun değil. Bunun için özür dilerim. Böyle bir fotoğraf çekilmemeliydi ama bunun dışında o akşam olağanüstü bir şey olmadı” ifadelerini kullandı.

“Kendim Olmaya Devam Edeceğim”

Boş zamanlarını nasıl geçirdiğini gizlemeyen ve neyse o olmaya devam edeceğinin altını çizen 36 yaşındaki Marin, fotoğrafın Temmuz ayında bir müzik festivalinden sonra arkadaşlarıyla özel bir parti sırasında çekildiğini söyledi.

Marin, sahildeki evindeki partiyi anlatırken, “Sauna yaptık, yüzdük ve birlikte vakit geçirdik” dedi.

Finlandiya halkı, Başbakan’ın davranışları konusunda ikiye bölünmüş durumda. Bir kesim, özel hayatını yüksek profilli kariyeriyle bir araya getirdiği için genç lidere destek verirken, diğerleri ise Marin’in davranışlarını uygun bulmuyor.

Marin’in tanınmış Finli kişiler ve sanatçılarla parti yaptığı video klipleri geçtiğimiz hafta sosyal medyada dolaşmaya başlamış ve kısa süre sonra Finlandiya ve yurt dışındaki çeşitli medya kuruluşlarında yayınlanmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu