Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Finlandiya Başbakanı Marin: Uyuşturucu Testi Yaptırdım!

Finlandiya Başbakanı Sanna Marin, gündem yaratan parti videolarının ardından gelen eleştiriler sonrası uyuşturucu testine girdiğini söyledi. Detaylar haberde;
Finlandiya Başbakanı Marin: Uyuşturucu Testi Yaptırdım!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Finlandiya Başbakanı Sanna Marin, Cuma günü yaptığı açıklamada arkadaşlarıyla parti yaptığını gösteren video görüntülerinin bu hafta yayınlanmasının ardından uyuşturucu testi yaptırdığını söyledi.

Marin, eleştirilerin aksine hiçbir zaman yasa dışı uyuşturucu kullanmadığına yemin ettiğini ifade etti.

36 yaşındaki Marin, söz konusu Cumartesi gecesi resmi görevlerini yerine getirme kabiliyetinin bozulmadığını ve o an için çalışmasının gerekli olması halinde partiden ayrılacağını da belirtti.

Marin’in tanınmış Finli kişiler ve sanatçılarla parti yaptığı video klipleri bu hafta sosyal medyada dolaşmaya başladı ve kısa süre sonra Finlandiya ve yurt dışındaki çeşitli medya kuruluşlarında yayınlandı.

Marin’in Test Sonuçları 1 Hafta İçinde Çıkacak

Marin düzenlediği basın toplantısında bu konuya değinirken şu ifadeleri kullandı:

GCM Yatırım Banner

“Son günlerde, uyuşturucu kullanılan bir alanda bulunduğuma veya kendim uyuşturucu kullandığıma dair kamuoyunda oldukça ağır suçlamalar oldu. Bu suçlamaları çok ciddi buluyorum. Gençlik yıllarımda bile herhangi bir uyuşturucu kullanmadım. Kendi yasal korumam ve şüpheleri ortadan kaldırmak için uyuşturucu testi talebini haksız bulmama rağmen bugün bir uyuşturucu testi yaptırdım ve sonuçları yaklaşık olarak bir hafta içinde ortaya çıkacaktır.”

“Uyuşturucu Kullanan Kimse Olmadı”

Sosyal demokrat lider Marin, katıldığı partide hiç uyuşturucu kullanmadığını söylemesinin yanı sıra bunu yapan kimseyi görmediğinin de altını çizdi.

Dünya genelinde şu anda görev yapan en genç başbakan unvanına sahip olan Marin, videolar ortaya çıktıktan sonra hem iktidar koalisyonu üyelerinden hem de muhalefetten uyuşturucu testi yaptırma çağrılarıyla karşılaşmıştı.

Avrupa’nın, Rusya-Ukrayna savaşından rahatsız olduğu bir zamanda Marin, Finlandiya’yı ani bir kriz vurduğunda parti yapmasının görevlerini hızlı bir şekilde yerine getirme becerisine müdahale edebileceği yönünde eleştirilerle karşı karşıya kaldı.

Marin, gazetecilere verdiği demeçte “Bir kriz durumu olsaydı, bunu Cumartesi akşamı, gece yarısından önce bilirdim” ifadelerini de kullandı.

Rusya ile uzun bir kara sınırını paylaşan Finlandiya, Ukrayna’daki savaşın ardından komşu İsveç ile birlikte NATO’ya katılmak için başvuruda bulunmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.