Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Finansal Varlık Alacak Şirketin Hisselerinde Kayıp Yüzde 8’i Geçti

Bir şirketin yüzde 90 hissesine talip olan Agrotech Yüksek Teknoloji Ve Yatırım A.Ş, yasal sürecin başladığını duyurdu. Şirketin hisselerindeki günlük kayıp yüzde 8'i geçti.
Finansal Varlık Alacak Şirketin Hisselerinde Kayıp Yüzde 8’i Geçti
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kasım ayının ortalarında borsaya merhaba diyen Agrotech Yüksek Teknoloji Ve Yatırım A.Ş, yakın bir zamanda bir şirketin yüzde 90 hissesinin alımına yönelik açıklamada bulunmuştu. Şirket bu alım hakkında son gelişmeleri paylaştı.

Tarım ve hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren şirket Aralık ayının başlarında yaptığı açıklamada merkezi İstanbul’da olan soğuk hava depolama alanında faaliyet gösteren bir şirketin yüzde 90 hissesinin alınmasına ilişkin ön görüşmelerin başlayacağını açıklamıştı.

Şirket bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada söz konusu şirket hisselerinin alımı hususundaki ön görüşmelerin olumlu sonuçlandığını ve hisse alımı için yasal prosedürlere başlandığını duyurdu.

Firmanın isminin satıştan etkilenmemesi için hisse devir sözleşmesi imzalanana kadar gizli tutulacağı bildirildi. İlgili süreçteki gelişmelerin kamuoyunun bilgisine ayrıca sunulacağı aktarıldı. Şirketin hisseleri bugün saat 10.09’da devre kesti.

Şirketin hisselerine göz attığımızda (AGROT), yazım sırasında 14,02 TL’den işlem gördü. Haftalık bazda kazancı yüzde 26,03 olan şirketin, günlük bazda kaybı yüzde 8’i geçti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.