Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Filecoin Piyasadaki Düşüşün Aksine %30’u Aşan Fiyat Artışı Yaşadı

Bitcoin’deki düşüşün aksine FIL yükselişini sürdürdü.
Filecoin Piyasadaki Düşüşün Aksine %30’u Aşan Fiyat Artışı Yaşadı
Son Güncelleme: 
Yorum

Filecoin ağının yerel kripto parası FIL, piyasa genelinde yaşanan düşüşün aksine yönünü yukarı çevirmiş durumda. Günün en iyi performans gösteren dijital varlıklarından biri olan FIL, günlük grafikte %37 oranında artış yaşadı. Kripto para yükselişini 98 dolar seviyelerine kadar çıkardı.

Daha sonrasında BTC’deki düşüşün etkisiyle bir düzeltme yaşadı ve 88 dolar seviyelerine kadar geriledi. Piyasa genel anlamda geriye giderken, Filecoin’in günlük tablodaki kazandı %17 seviyelerinde tutundu. Bitcoin ve Ethereum sırasıyla %6 ve %7 düşüş yaşadı.

FIL, Bitcoin’e Rağmen Yükseldi

FIL, Bitcoin'e Rağmen Yükseldi 
Kaynak: TradingView

Tesla’nın kurucusu Elon Musk’ın #bitcoin hashtag’i ve kırık bir kalp emojisi ile şifreli bir ayrılık mem’i tweet’lemesinden sonra neredeyse tüm üst düzey dijital varlıklar kayıp bildirdi. Şirket geçtiğimiz Şubat ayında 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin alımı yaptığını açıklamıştı.

BTC ise geçtiğimiz dönemde 64.800 dolar seviyelerine kadar tırmanarak tüm zamanların en yükseğini test etmişti. Buradan düzeltme sürecine giren BTC, 30.000 dolar seviyelerine kadar geriledi. Kripto para an itibariyle 36.600 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu hafta Filecoin’in merkezi olmayan dosya depolama ekosisteminde önemli bir olay olmadı. Proje ekibinin son büyük duyurusu 27 Mayıs’ta geldi ve bu duyuruda, depolamaya katılım oranını mevcut orandan 10-25 kat artırmayı öneren “HyperDrive Ağ Yükseltmesi” ortaya çıktı

Filecoin’in rakip tokenlere karşı düşük performansı, bir varlığın fiyat momentumunu ölçmek için teknik bir gösterge olan Göreceli Güç Endeksini (RSI) aşırı satım bölgesinin hemen yakınına itti. Tüccarlar, RSI okumalarına göre düşük değerli görünen varlıklardaki risklerini genellikle artırıyorlar.

FIL simetrik üçgen kırılımı
Kaynak: TradingView

Filecoin’in diğer en iyi dijital varlıklara kıyasla algılanabilir düşük değerlemesi nedeniyle tüccarları cezbettiği görülüyor. Kripto para BTC’ye karşı da güçlü bir duruş sergiledi. FIL/BTC, Perşembe seansını 18.286 sat ile açtıktan sonra yaklaşık %40 arttı.

Parite Cuma gününün erken saatlerinde yaklaşık %8.25 oranında düşüşle düzeltme yaşadı. Hem FIL/USD hem de FIL/BTC grafiklerindeki güçlü hacim artışları, alım satım araçlarına olan ilginin yeniden canlandığını gösterdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%