Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Filecoin için Kritik Tarih! FEVM Lansman Tarihi Belli Oldu!

Son dönemin en çok yükseliş kaydeden altcoinlerinden Filecoin için merakla beklenen FEVM lansman tarihi duyuruldu. Detaylar haberde;
Filecoin için Kritik Tarih! FEVM Lansman Tarihi Belli Oldu!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

2023 yılında bugüne kadar göstermiş olduğu fiyat performansıyla yatırımcısının yüzünü güldüren Filecoin (FIL) için bu yılın takviminde önemli gelişmeler mevcut. Bunlardan en çok bekleneni ise hiç kuşku yok ki Filecoin Ethereum Sanal Makinesi (FEVM).

Daha önce Mart ayında ana ağda başlatılacağı duyurulan FEVM için resmi lansman tarihi sonunda belli oldu.

FEVM 14 Mart’ta Başlatılıyor

Filecoin resmi internet sitesinden yapılan duyuruda 14 Mart tarihi işaret edilirken “Filecoin EVM çalışma zamanı” ifadesi kullanıldı.

Açıklamaya göre EVM, Filecoin nv18 Hygge yükseltmesi aracılığıyla Filecoin ana ağında başlatılacak.

Gelişme Filecoin sosyal medya hesapları üzerinden de takipçilere duyuruldu. “Duydunuz mu? Filecoin EVM (FEVM) lansmanı sandığınızdan daha yakın” ifadesinin kullanıldığı paylaşımda, kalibrasyon ağı yükseltmesinin tamamlanmasının ardından FEVM’in, akıllı sözleşmeleri ve kullanıcı programlanabilirliğini 14 Mart 2023’te Filecoin ana ağına getirme yolunda ilerlediği bilgisi verildi.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @Filecoin

FIL Fiyatına Etkisi Olacak mı?

Filecoin ağının akıllı sözleşmeleri yürütme yeteneğinin de FIL tokenı değeri üzerinde bir etkisi olabileceği düşünülüyor.

Filecoin ağı daha fazla özellik kazandığından, tokenın kullanılması için ek fırsatlar ortaya çıkacak. Herhangi bir akıllı sözleşme veya Dapp (merkezi olmayan uygulama) için FIL kullanılmasının zorunluluğu, tokenın kullanım pratikliğini artıracak ve bu da değerine yansıyabilecek.

Geliştirici Etkinliği Normal, Hacim Yükseliyor

Santiment ağının geliştirme faaliyetlerine bakıldığında, ağa katkıda bulunan kayda değer sayıda geliştiricinin olduğu ortaya çıktı.

Haber yazımı itibarıyla, gösterge puanı yaklaşık 46’da olup, geliştirici taahhütlerinin ağa tutarlı bir akışını göstermekte.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Ayrıca hacim metriği, ağın etkinlikte bir artış yaşadığını ortaya koydu. Hacim ölçümü, son birkaç gün içinde hacimde istikrarlı bir artış olduğunu göz önüne serdi.

Ayrıca grafik, hacim metriğinde daha az aktivite olmasına rağmen Şubat ayından bu yana arttığını gösterdi. Metriğe göre hacim, haber yazımı esnasında başka bir rekora işaret eden 1 milyar seviyesinin üzerindeydi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Piyasa değeriyle en büyük 25. kripto para birimi konumundaki FIL, haber yazımı itibarıyla son 24 saatteki düşüşe rağmen haftalık bazda yatırımcılarına yüzde 45’e yakın getiri sağlamış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.