Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ferrari’den Kripto Para Adımı: Ödemelere Kabul Edilecek

Otomotiv devi Ferrari, ABD’deki araç satışlarında kripto para ile ödeme kabul edeceğini açıkladı. Detaylar haberde...
Ferrari’den Kripto Para Adımı: Ödemelere Kabul Edilecek

Ferrari’nin pazarlama ve ticaret şefi, şirketin ABD’deki lüks spor otomobilleri için kripto para birimiyle ödeme kabul etmeye başladığını ve varlıklı müşterilerinden gelen talepler doğrultusunda bu planı Avrupa’ya kadar genişleteceğini söyledi.

Mavi çipli şirketlerin büyük çoğunluğu, Bitcoin ve diğer tokenlerin değişkenliği nedeniyle bunları ticaret için kullanışsız hale getirdiğinden kriptodan uzak durdu. Düzensiz düzenleme ve yüksek enerji kullanımı da kripto paranın bir ödeme aracı olarak yayılmasını engelledi.

Ferrari’nin Pazarlama ve Ticaret Direktörü Enrico Galliera, kripto para birimlerinin, yeni yazılımların tanıtılması ve yenilenebilir kaynakların daha fazla kullanılması yoluyla karbon ayak izlerini azaltmada faydalı olduğunu söyledi.

Galliera, “Tüm değer zincirimiz boyunca 2030 yılına kadar karbon nötrlüğe ulaşma hedefimiz kesinlikle doğrulandı” açıklamasını yaptı. Ferrari, müşterilerinin çoğunun kriptoya yatırım yapması nedeniyle kararın piyasadan ve bayilerden gelen taleplere yanıt olarak geldiğini açıkladı.

Açıklamada müşterilerden bazılarını, servetlerini kripto para birimleri etrafında inşa eden genç yatırımcılar olduğu ve bazılarının ise portföylerini çeşitlendirmek isteyen daha geleneksel yatırımcılar olduğu belirtildi.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

Ferrari, bu yılın ilk yarısında ABD’nin de dahil olduğu Amerika bölgesine 1.800’den fazla otomobil sevk etti.

Galliera, Ferrari’nin kripto yoluyla kaç araba satmayı beklediğini söylemedi. Şirketin sipariş portföyünün güçlü olduğunu ve 2025’e kadar tamamen dolu olduğunu ancak şirketin bu genişleyen evreni test etmek istediğini söyledi.

Galliera, kripto para birimleri aracılığıyla ödeme yapılırsa fiyatların değişmeyeceğini veya ek ücret alınmayacağını ifade etti. Bitpay, Ferrari bayileri adına kripto para birimi ödemelerini anında geleneksel para birimine dönüştürecek, böylece fiyat dalgalanmalarına karşı koruma sağlanacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/3Ç Kar/Zarar %24.02/75.98%