Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Dünyanın En Tarz İkilisi Paris’te: “Ferrari Monza SP1 ve SP2 Speedster”

Ferrari'nin 1950'lerden günümüze taşıdığı yapıda inşa edilen SP1 ve SP2, Paris Fuarı'nda insanlarla buluşturuldu!
Dünyanın En Tarz İkilisi Paris’te: “Ferrari Monza SP1 ve SP2 Speedster”
Yorum

Demiştik ya, otomobil üreticileri insanları artık retro yapılarla büyülemenin yolunu buldular diye! O söze uygun bir çalışma daha Ferrari’den geliyor. Eylül ayının sonlarına doğru modellerin görselleri yayınlanmış ve Paris Otomobil Fuarı‘nda gerçek kimlikleriyle gösterilmeyi bekliyorlardı. Hızlıca Ferrari’nin enfes müzesini buraya tıklayarak gezebilir ve SP1 ve SP2’nin atalarını inceleyebilirisiniz.

Icona Serisi, özel yapım ve dediğimiz gibi temelleri eskilere dayandırılacak. Yeni ile güncel yüz hatlarına sahip serilerin, süper aerodinamik ögeleri bulunuyor. Peki bu araçlar çok mu hızlı olacak? Gelin buna beraber bakalım.

Şekil itibariyle sizin de kafanız diğer bir İtalyan, Lamborghini’ye gitmiştir.

Ferrari Sp1 Sp2 Konsept Dis Yapi2006 yılında Gallardo paketiyle gösterilen ve 2006 model örneklerinden biri satılan Concept S‘i andırıyor. SP1 ve SP2, kendi alanında en çok hayran kitlesi oluşturacak makinelerdir.

Ferrari’nin heyecanlı ikilisi, tanıdık bir ismin yapısı üzerine konumlandırılmış.

Ferrari Sp1 Sp2 Konseop Dis GorunumÇıkışıyla Ferrari’nin üst sırasına yerleşen 812 Superfast, SP1 ve SP2 ile altyapısını paylaşıyor. O yüzden denge konusu inanılmaz. Şirket bu araçların en iyi güç/ağırlık oranlarına sahip olduğunu söyledi.

Direksiz ve camsız yapılı karoser, SP1’de farklılık gösteriyor.

Ferrari Sp1 Sp2 Konsept On GorunumGümüş üzerine sarı şeritlerle detaylandırılan SP1’in yolcu kısmının üzeri kapatılmış. Hızın keyfini tek yaşamak isteyenlerin S.S otomobili olmuş. Sürücü arkasına yerleştirilen takla barı çıkıntısı da F1’e gönderme yapıyor.

P Zero lastiklerin jant şekilleri de olmak üzere bu spor otomobillerin her detayına hayranlıkla bakıyoruz.

Ferrari Sp1 Sp2 Konsept Stop FarÖn kısım hızlı İtalyan modellerden gelse de arka tasarımdaki zarif dokunuşlar başka bir yerde görülecek cinsten değil. Bize bu sözleri söyleten ise şerit stop far yapının aracın karoser çizgisinde götürülmesi.

SP1’de kapalı alanlar SP2’de açılıyor.

Ferrari Sp1 Sp2 Konsept KokpitParlak gövde boyası içerisine kırmızı koltuklar yerleştirilmiş. Şoför kısmına açılı duran orta konsol üzerinden kalın bir tünel geçirilmiş. İnsanların kafasını 1 sn’den daha az sürede çevirecek bir otomobilin kokpitine bakmış bulunmaktayız.

Doğal emiş motorun SP1 ve SP2’de neler yaptığına bakalım.

Ferrari Sp1 Sp2 Konsept FarlarKarbon fiberin baş malzeme yapısı olması ve şasiye kadar araçların hafiflik ilkesine uydurulması sonucunda, 812’den alınan 6.5L V12, 820 ps gücüyle SP1 ve SP2’nin 2.9 saniyede 100 km/h’ye kalmasını sağlıyor. Cam tasarımı olmadan bu otomobillerle +300 km üzerine çıkmak ister misiniz?

İlginizi Çekebilir :

Creative Bespoke Ferrari 488 Spider In Ebay Deki Satis Fiyati Ilginc
Creative Bespoke Ferrari 488 Spider’a İstenilen Fiyata Sıfır RR Cullinan SUV Alınabiliyor!

Belki kaliteli bir eski tip pilot gözlüğüne ihtiyaç duyabilirsiniz. En çok öğrenmek istediğimiz kaç adet üretilecekler ve fiyatının ne olacağı, fuarda da söylenmedi. Tipe göre yorumlayacak olursak; SP1’den 3 SP2’den  5 adet üretecekler gibi duruyor. Fiyat? İşte onu tahmin etmek gerçekten zor! Ferrari’nin bu ikilisi hakkında sizin yorumlarınız neler olur?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu