Yatırım yapmaya başla!

Ferrari’nin Özel Müşterisi için Hazırladığı SP38 Deborah’ın Tanıtımı Yapıldı!

Ferrari, 488 ve F40 modellerini harmanlayarak, özel bir müşterisi için yaptığı SP38'in tanıtımını gerçekleştirdi!
Ferrari’nin Özel Müşterisi için Hazırladığı SP38 Deborah’ın Tanıtımı Yapıldı!

Ferrari yine bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Bu sefer ki konu biraz daha değişik ve özel! İçeriğimizin sonunda da mutlaka “bunu kim yaptırmış olabilir?” diye de kendinize soru soracaksınız. 488 GTB’nin alt yapısı üzerinden geliştirilen SP38 Deborah‘tan sadece 1 adet olacak. Başlığımızda da belirttiğimiz gibi İtalyan üretici, ismi belli olmayan müşterisi için bunu yapmış.

Haliyle de fiyatı hakkında kafamızda bir kaç tane milyon dolar geziniyor! Concorso d’Eleganza Villa d’Este etkilinliğinde tanıtımı gerçekleşen başka bir eşi olmayan kırmızı şeytanda, örnek alınan model üzerinden fark oluşturulacak değişimler yapılmış. SP38, kişisel bir zevk için imal edildiğinden dolayı çoğu bölgelerinde spesifik unsurlar taşıyor.

Tasarımcılar F40 – 488 GTB’yi Mükemmel Birleştirmişler

Deborah kırmızı gövdeye sahip SP38’in farklılaştırılması ön farlardan başlatılmış. 488’in yukarıya doğru uzatılan farları özel seride, farklı açılara alınarak küçültülmüş.

Ön tamponun komplesinin değişime uğradığını söylemek mümkün. Aslında biraz da retro hava oluşturulmaya çalışılmış. Çünkü istek üzerine F40‘dan da alıntılar yapılması istenmiş.

SP38’in Arka Kısmı Güzel Görüntüler Veriyor

488’ten alınan arka kısmı, yoğun değişime maruz bırakılmış. Ortadan motorlu kırmızı canavarın, Lambo’nun da tarzını yansıtan motor kapağını görüyoruz.

Çamurluk ve tamponla bütün duran rüzgarlığı harika olduğu gibi, F40’ın yansımaları yoğun şekilde hissediliyor. Farklı tarz uygumalarla takılan karbon difüzör ve yukarı konumlu çift çıkış egzozlar egzotik havasına katkıda bulunmuş.

V8’lerin En İyisi Kalbine Yerleştirilmiş

En iyi V8‘ler arasında gösterilen 3.8L motor, çift turbo ve 710 beygirle hareket ediyor. Etkileyici motor sesinden ziyade SP38’in teknik verileri merak oluşturdu. Muhtemelen 488’in 2.85 saniye kalkış süresine eş değer rakamlar sunacaktır.

İtalyan üreticinin One – Off diye adlandırılan özel sipariş portföyüne SP38 Deborah’ta eklenmiş oldu. Özel Ferrari’nin fiyatı ve kimin sipariş verdiği söylenmediği sürece, uzun yıllar merak konusu olacağına eminim!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum