Yatırım yapmaya başla!

Ferrari 458 Italia’nın Ödüllü Sıfır Motoru Açık Artırmayla Satılacak!

Ferrari'nin ödüllü V8 458 Italia motorunun tek kalmış örneği açık artırma usulü ile satılıyor...
Ferrari 458 Italia’nın Ödüllü Sıfır Motoru Açık Artırmayla Satılacak!

Özel araçlar üreten firmaların gün geçtikte şirket içi kendi spesifik kurallarını görüyoruz. Esnek değiller ve en başta alınan kararlar harfiyen uygulanır. İtalyan Ferrari‘yi de bu tip üretici kategorisine koyabiliriz. Sizlere daha önceden Ferrari’nin sınırlı üretim araçlarına yönelik aldığı kurallardan bahsetmiştik. Şirket çalışanları bantlardan inen hiçbir modeli satın alamayacaktı. Ayrıcalıklı olan F1 pilotlarına bile indirim yapılmadan aynı fiyat politikasının geçerli olduğu söylenmişti.

Ferrari, fabrikadan sandık dediğimiz sıfır motor çıkışlarını yapmıyor. Daha net şekilde; fabrikaya gidip “bana stock bir motor verebilir misiniz?” gibi bir soru karşısında “üzgünüz dışarıya sıfır motor veremiyoruz” gibi bir cevapla karşılaşacaksınız. Tuhaf gelse de kural kuraldır…

Monaco’da açık artırma usulüyle satılacak sıfır 458 Italia motoru var!

Bu kısım biraz ironik gelebilir. Hiçbir arabaya koyulmadı ve ünite sadece gösterim için kullanıldı. Dünyaki nadir “değerlilerin” satışının yapıldığı RM Soteby‘e göre Ferrari motorunun parçaları aktif olarak çalıştırılabilir. Yani sağlıklı şekilde kullanılabilir.

Satılığa çıkan ünitenin meraklıları olayın sıradan olmadığını bilirler.

Neden sıradan olmadığına değinirsek; doğal emişli V8‘lerin sonuncusu oldu. 488 GTB’lerin çıkışıyla beraber atmosferik kükreyici, kaput altlarından kaldırıldı.

Örneğini her yerde bulamacağınız ünite ayrıca “En İyi Performans Motoru” ödülü almıştır.

458 Italia için verilen ödül “4 litreden fazla” kategorisinde değerlendirilmiş. Italia ünitesi 4.5L hacminde, 562 beygir güç ve 540 nm tork sağlıyor.

Değerli bu parçayı bir kişi alıp isterse evinin salonuna da koyabilir! Yalnız fiyatı daha belli olmasa da tahmini 500 bin ile 800 bin dolar arasında olacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum