Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Ferrari Hisseleri Yeni CEO’yu Hoş Karşılamadı

Ferrari hisseleri, sürpriz gelen CEO atamasına olumlu tepki verilmediğini gösterdi.
Ferrari Hisseleri Yeni CEO’yu Hoş Karşılamadı

Ferrari, Louis Camilleri’nin görevden ayrılmasından bu yana altı aydır boş olan pozisyonu doldurdu. Yapılan açıklamaya göre Ferrari’nin yeni CEO’su yonga üreticisi STMicroelectronics’te yöneticilik yapan Benedetto Vigna olacak.

Ferrari CEO’su olarak 1 Eylül’de göreve başlayacağı duyurulan Vigna, şirket elektrikli araçlar çağına hazırlanırken büyük bir adım olarak geldi. Ferrari, Vigna’nın dünyanın önde gelen bazı teknoloji şirketlerinde çalışma deneyimine sahip olduğunu belirtti. Vigna; “Ferrari’ye CEO olarak katılmak benim için özel bir onur” dedi.

Yine de atama, Vigna’nın daha önce bir otomotiv şirketi veya lüks bir marka için çalışmadığı düşünüldüğünde sürpriz oldu.
Ferrari Hisse CEO Düşüş
Kaynak: MarketWatch

Zaten Ferrari’nin New York Borsası’nda işlem gören hisselerindeki düşüş de yatırımcıların olumsuz tepkisini gösterdi.

Ferrari hisseleri dün 218,82 dolarla kapandıktan sonra bugünkü seansa 214 dolarla başladı.

Negatif bölgede seyir sürerken TSİ 17.25’te yüzde 2’nin üzerinde ekside hareket ediyor. Hareket aralığı 213.96 – 216.77 olan hisseler 2 Haziran sonrası en düşüğü test etti. Son veriler ışığında RACE kodlu hisse senetleri yılbaşından bu yana yüzde 7’ye yakın değer kaybederken bir yılda yüzde 22’ye yakın artış kaydetti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum