Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yalnızca Elit Müşterilerin Sahip Olabileceği “Ferrari FXX-K Evo”lardan Biri Satışta!

Ferrari'nin 40 birim ürettiği ve marka tarihinin en özel araçları listesinde olan FXX-K Evo'lardan biri satılıyor!
Yalnızca Elit Müşterilerin Sahip Olabileceği “Ferrari FXX-K Evo”lardan Biri Satışta!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Başlığımızdan da İtalyan atının ne kadar değerli ve özel olduğunu anlamışsınızdır. En başında bu aracın nasıl ve ne amaçla projelendirildiğini anlatalım. Ferrari yine bir şeylerin onuruna, yıllar boyunca anılacak (Enzo – LaFerrari) bir model çıkartmak istedi. O otomobilde 40 adet sınırlı olacak FXX-K‘ydı! Markanın en özelleri arasında olan otomobil, Marenello araştırma merkezinde LaFerrari platformu kullanılarak üretime alındı. Sonunda “K” harfi ise kinetik enerji geri kazanımı temsil ediyordu.

6.3L doğal emişli devasa motor elektrik ünite ile desteklendi. Özel aracını burada noktalamayan Ferrari, 70. yıl dönümünü daha da harika bir makine ile kutlamaya karar verdi. Ve normalinden daha fazla aerodinamik unsurlar yüklenerek FXX-K Evo insanlara sunuldu.

Ferrari FXX-K Evo James Edition’da Satılıyor

Ferrari FXX-K Evo James Edition'da SatılıyorKnight Inernational şirketinin hiper aracı, James Edition‘un özel vitrininde yeni sahibini bekliyor. Mutlaka, Evo’nun FXX-K’dan farkları nedir diye merak ediyorsunuzdur! Her zaman olduğu gibi dünyaya diğerlerinden farklı gözle bakan Ferrari, yasal yol aracını performans ve denge konusunda özel eğitime sokarak üretti.

2016 model olan FXX-K Evo, K’dan %23 daha fazla dowforce yeteneği geliştirilmiş. En hafif malzeme yapısıyla ele alınan Evo farklı bir tampon ve kaputa sahip.

FXX-K Evo LaFerrari’den Daha Üstün!

FXX-K Evo LaFerrari'den Daha ÜstünHibrit düzeni her ne kadar LaFerrari’ye dayansa da boynuz kulağı bir yerde geçiyor. Bunun da nedeni FXX-K Evo’nun difüzör ve arka kanat gibi yapılarının spesifik ellerde şekillendirilmesinden. Cazibe tarafı tarif edilemez bu otomobil İtalya sokaklarında sadece 200 km dolaşmış.

GCM Yatırım Banner

Yeni Alacak Kişiyi Çok Beygirli Günler Bekliyor

Yeni Alacak Kişiyi Çok Beygirli Günler BekliyorDoğal emişin en iç titretenlerinden olan 6.3L V12, 848 standart beygir gücünün yanında 187 ps‘lik bir elektrik gücü sunuyor. Toplamda 1035 ps ve yüzlerce torkun oluşturduğu ivlemelenmeyle 2.5 saniye kalkış süresi ve 347 km/h son sürat rakamı kaydedilmiş. Egzotik aracın şimdi gerçekten tehlikeli bir makine olduğunu anlamışsınızdır.

Satıcı, spor aracın üzerine herhangi bir fiyat koymamış. Satılan başka bir örneği var mı bilmiyorum ancak fiyatının dolar şeklinde ve ilk haneyi 5 rakamının aldığı, altı sıfırlı bir fiyat uygulaması olacağına eminim! Bakalım ikinci eli sıfırından daha pahalı olacak hiper spor otomobil ne zaman satılacak ve acaba kim alacak!

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.