Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

FedEx Hisseleri %8 Düşüşle 1 Yılın En Zayıf Değerine Geriledi

Beklentileri karşılayamayan kazanç raporuyla hayal kırıklığı yaratan FedEx hisseleri, bugün sert düştü.
FedEx Hisseleri %8 Düşüşle 1 Yılın En Zayıf Değerine Geriledi

FedEx hisseleri bugün sert düştü. Negatif seyir, şirketin çeyreklik kazanç raporunun üzerine gelirken Morgan Stanley’nin hedef fiyatını 275 dolardan 250 dolara çekmesi etkili oldu.

Nakliye devi, hisse başına 4,37 dolar kazanç bildirirken rakam beklentilerin altında kaldı.

TSİ 17.40’da yüzde 9’a yakın ekside fiyatlanan hisseler, 228,98 dolara kadar geriledi.
FedEx Hisse Sert Düşüş
Kaynak: MarketWatch

Böylelikle Eylül 2020 sonrası en zayıf değerine geriledi. 1 yılın düşüğündeki hisselerin 5 günlük kaybı yüzde 10’u aştı. Bir ayda yüzde 15’e yakın ekside duran hisseler, 3 ayda yüzde 22 düşerken bir yılda yüzde 4,5 eksiye düştü.

FedEx tarafından yayımlana kazanç raporuna göre toplam gelir 22 milyar dolar oldu. İşçi kıtlığının kazançları kısması, paketleri yavaşlatması ve çok önemli tatil sezonu öncesinde maliyetleri artırması sonrasında çeyreklik kârında yüzde 7 düşüş kaydedildi.

FedEx Başkanı ve CEO’su Frederick W. Smith, kazanç raporunda pandeminin işgücü mevcudiyeti ve küresel tedarik zincirleri üzerindeki yıkıcı etkisine rağmen, şirket stratejilerinin uygulanmasının hizmetlerine olan talebi artırmaya devam ettiğini söyledi.

FedEx, şirketin Haziran tahmininden daha düşük olan ilk çeyrek sonuçlarını yansıtmak için kazanç görünümünü düşürdü.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum