Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

FED Yetkilisi Mester’dan Faiz Açıklaması

Cleveland Federal Rezerv Başkanı Loretta Mester, Fed'in bir sonraki politika toplantısında yeni bir faiz artışını destekleyeceğini söyledi. Detaylar haberde...
FED Yetkilisi Mester’dan Faiz Açıklaması

Cleveland Federal Rezerv Başkanı Loretta Mester, ABD ekonomisine yönelik değerlendirmede bulunarak faiz beklentisini açıkladı. Yeni bir faiz artışını destekleyeceğini söyledi.

Konferans görüşmesinde gazetecilere verdiği demeçte, ekonominin Eylül ayındaki Federal Açık Piyasa Komitesi toplantısı (FOMC) öncesi ile aynı performansı göstermeye devam etmesi halinde Fed’in bir sonraki politika toplantısında yeni bir faiz artışını destekleyeceğini söyledi.

FED yetkilisi Mester, Fed için bundan sonra gelecek olanın hala hareketli bir hedef olduğu konusunda uyarıda bulundu.

Yıl sonuna doğru politika görünümü hakkında konuşan Mester, şu anda Kasım toplantısında, Aralık toplantısında ne olacağını söyleyemeyeceğini aktardı. Bekleyip ekonominin nasıl gelişeceğinin görülmesi gerektiğini söyledi.

Mester, bu yıl merkez bankasının faiz belirleyici Federal Açık Piyasa Komitesi’nde oylama yapamayacak.

MANŞET HABER
Dış Ticarette Denge Zamanı: Açık Kapanıyor mu?

Bir diğer FED yetkilisi  John Williams yakın bir zamanda dikkat çeken açıklamalarda bulunmuştu. ABD’nin politika faizinin zirve seviyesinde ya da buna yakın olduğunu, enflasyonun düşürülebilmesi için borçlanma maliyetlerinin de “bir süre daha” yüksek kalması gerektiğini söylemişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu