Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Fed Üyesi Logan: Önceliğimiz Enflasyonu Ezmek

Dallas Federal Rezerv Bankası’nın yeni başkanı Logan, öncelikle enflasyonu düşürmeye yönelik çalışmalar yapacağını vurguladı. Detaylar haberde;
Fed Üyesi Logan: Önceliğimiz Enflasyonu Ezmek
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Dallas Federal Rezerv Bankası’nın on dördüncü başkanı olarak geçen hafta göreve başlayan Lorie Logan kendisi adına düzenlenen sanal bir etkinlikte önemli açıklamalarda bulundu.

Logan, Dallas Fed Başkanı olarak önceliklerinin fiyat istikrarını sağlamak ve enflasyonu ezmek olduğunu söyledi.  İlk adımlarının enflasyonu düşürmek olduğunu bu durumun dünya çapında işletmeler ve haneler için zorluk yaşattığını açıkladı.

Başkan Logan, Dallas Fed’deki amaçlarının daha güçlü bir ekonomi inşa etmek olduğunu vurguladı. Bunu gerçekleştirmek için bölgeyi tanımanın önemli olduğunun altını çizdi. Bölge ekonomisinin ulusun geri kalınından nasıl daha iyi bir performans gösterdiği ile ilgili çalışmalar gerçekleştireceğini söyledi.

Fiyat İstikrarını Sağlamak Zaman Alacak

Yeni başkanın enflasyona yönelik değerlendirmesinin öncesinde geçen hafta ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, Jackson Hole Sempozyumu’nda konuyla ilgili açıklama yaptı.

Bir süre daha kısıtlayıcı bir politika götürmek zorunda olduklarını belirterek, enflasyonu yüzde 2 hedefine geri çekmeyi amaçladıklarını söyledi. Fiyat istikrarını yeniden sağlamanın zaman alacağını, enflasyonu düşürmek için beklentilerin altında bir büyüme döneminin olabileceğini vurguladı.

GCM Yatırım Banner

Cleveland Federal Rezerv Başkanı Loretta Mester’da konuya dair yorumda bulundu.  Fed’in enflasyonla mücadele kapsamında faiz oranlarını önemli oranda yükseltmesini beklediğini ifade etti. Fon oranının gelecek yılın başlarında yüzde 4′ün biraz üzerine çıkarılması gerektiğini savundu.

Lorie Logan Kimdir?

New York Federal Rezerv Bankası’nın başkan yardımcılığı görevinde bulundu. Federal Rezerv’in 8 trilyon doları aşan menkul kıymetler portföyünü yönetti.

Dallas Federal Rezerv Bankası’nın ilk kadın yöneticisi oldu. ABD para politikasını formüle eden Federal Açık Piyasa Komitesi’nde On Birinci Bölge’yi temsil edecek.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.