Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

FED Üyesi Kashkari’den Faiz Vurgusu

FED üyesi Neel Kashkari, ABD Merkez Bankası'nın faizleri bu yıl bir kez daha artıracağını söyledi. Detaylar haberde...
FED Üyesi Kashkari’den Faiz Vurgusu

Wharton School’da bir etkinlikte konuşan ABD Merkez Bankası (FED) üyesi Neel Kashkari, bankanın faiz kararları hakkında değerlendirmede bulundu. ABD Merkez Bankası’nın faizleri bu yıl bir kez daha artıracağını söyledi.

Minneapolis Fed Başkanı Kashkari, ekonominin beklenenden güçlü olması durumunda faizlerin uzun bir süre yüksek kalabileceğini aktardı.

Kashkari, geçen hafta faiz kararının açıklanmasından sonra bu yıl bir faiz artışı daha bekleyen üyeler arasında yer alıyordu.

Times of India’ya röportaj veren JPMorgan CEO’su Jamie Dimon ise konuya yönelik dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Dimon, Fed’in faizi yüzde 7’ye yükselttiği en kötü senaryoya dünyanın hazır olmadığını vurguladı.

MANŞET HABER
Dış Ticarette Denge Zamanı: Açık Kapanıyor mu?

JPMorgan CEO, ekonomi için faizlerin yüzde 5’ten yüzde 7’ye yükselmesinin yüzde 3’ten yüzde 5’e yükselmesine göre çok daha acı verici olacağını ekledi.

FED, geçen hafta Eylül ayı toplantısı sonrasın faiz kararını açıkladı. FED, politika faizini beklentiler doğrultusunda yüzde 5,50 seviyesinde sabit bıraktı. Bunun yanında 19 üyenin 12’si 2023’te bir kez daha faiz artışı beklediklerini savundu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu