Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

FED/Daly: Yüzde 2 Enflasyon Hedefi için Faiz Artırımı Bir İhtiyaç

FED’den önde gelen yetkililer enflasyonu gerekçe göstererek faiz artırımını savunmaya devam ediyor. Mary Daly Washington’da konuştu. İşte detaylar;
FED/Daly: Yüzde 2 Enflasyon Hedefi için Faiz Artırımı Bir İhtiyaç
Yorum

Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası (FED) yetkilileri bankanın attığı veya atacağı adımlarla ilgili düşüncelerini paylaşmaya devam ediyor. San Francisco FED Başkanı Mary Daly, enflasyona işaret ederek birkaç faiz artışının daha uygun olabileceğini belirtti.

FED yetkilileri arasında güvercin bir isim olarak bilinen Daly, enflasyon hedefini gerçekleştirmek için doğru adımın faiz artırımı olacağını savundu.

Washington’da Brookings Enstitüsü’nde açıklama yapan Daly, “Enflasyonu sürdürülebilir yüzde 2’lik noktaya getirmek için mevcut yılda birkaç kez daha faiz artırımına ihtiyacımız olacak.” dedi.

Enflasyon vurgusunu ısrarla yapan Daly, bunu düşürmek için çok az şey yapmanın risklerinin çok fazla şey yapmanın risklerinden daha ağır bastığını belirtti. Ekonominin yavaşladığına ilişkin kanıtlar gördüğünü, arz ve talebin daha iyi bir dengeye geldiğini kaydetti.

13 Haziran’da açıklanan verilere göre ABD’de enflasyon Mayıs’ta yılık bazda yüzde 4, aylık yüzde 0, oranında artış gösterdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu