Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

FED/Bowman: Faiz İndirimi için Henüz Erken

FED Yönetim Kurulu Üyesi Bowman, faiz oranlarını düşürülmesi için henüz erken olduğunu söyledi. Konuya yönelik değerlendirmelerini aktardı. İşte detaylar...
FED/Bowman: Faiz İndirimi için Henüz Erken
HABER GİRİŞ

ABD’de faiz indirimine başlamak için henüz erken olduğuna yönelik mesajlar veren FED Yönetim Kurulu Üyesi Michelle Bowman, yeni açıklamalarda bulundu. Faiz oranlarının mevcut seviyelerde tutulmasıyla enflasyonun daha da düşmeye devam edeceği yönündeki beklentisini yineledi.

Bowman, faiz indirimlerine başlamanın henüz çok erken olduğunu tekrardan hatırlattı. Konuya yönelik verileri yakından izleyeceğini aktardı.

Gelen verilerin enflasyonun sürdürülebilir bir şekilde yüzde 2 hedefine doğru ilerlediğini göstermeye devam etmesi durumunda, politika faizini kademeli olarak düşürmenin eninde sonunda uygun hale geleceğini not etti. Fakat o noktada olunmadığını kaydetti.

Bowman, faiz oranlarının çok erken düşürülmesinin gelecekte faiz artırımlarını gerektirebileceğini söyleyerek uyardı.

Enflasyon baskılarını artırabilecek çeşitli risklere değinen Bowman, bazılarını şu şekilde açıkladı:

GCM Yatırım Banner

“Jeopolitik çatışmaların yayılması, finansal koşulların gevşemesi ve işgücü piyasasındaki sıkılığın devam etmesi.”

Geçen hafta yine faiz değerlendirmesinde bulunan Bowman, su anki ekonomik şartlar altında faiz oranlarının düşürülmesinin gerekmediğini söylemişti. Ekonominin nereye gittiği konusunda daha fazla güven kazanmak için bolca zaman olduğunu dile getirmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.