Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

FED Bej Kitap’ta Zayıf Büyüme ve Fiyat Artışları Vurgusu

Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası'nın yayımladığı Bej Kitap raporunun Ekim sayısında zayıf büyüme ve fiyat artışlarına değinildi. Detaylar haberde;
FED Bej Kitap’ta Zayıf Büyüme ve Fiyat Artışları Vurgusu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

ABD Merkez Bankası (FED), ülke ekonomisindeki mevcut durumun değerlendirildiği Bej Kitap raporunun Ekim sayısını yayımladı. Raporda ekonomideki zayıf büyüme ve fiyatlardaki genel artış vurgusu dikkat çekti.

Rapor, Banka’nın 12 şubesinden (Boston, New York , Philadelphia, Cleveland, Richmond, Atlanta, Chicago, St. Louis, Minneapolis, Kansas City, Dallas, San Francisco) gelen analizlerle hazırlandı.

“Ekonomik Faaliyetler Neredeyse Değişmedi”

Raporda, ülkenin çoğu bölgesinde Eylül ayından bugüne ekonomik faaliyette çok az düzeyde değişiklik olduğu ya da hiç değişiklik olmadığı ifade edildi.

Bankacılık sektöründe kredi talebinde hafif ila orta dereceli düşüşlerin bildirildiğinin belirtildiği raporda, tüketici kredisi kalitesinin genel olarak istikrarlı veya sağlıklı olarak tanımlandığı, temerrüt oranlarının hafif artış kaydettiği bilgisi verildi.

Gayrimenkul sektöründeki durumda pek fazla değişiklik olmadığı ve satılık konut stoklarının düşük seviyede seyretmeye devam ettiği belirtilirken imalat faaliyetinde de karışık sinyaller alındığı aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

Ekonominin kısa vadeli görünümünün, genel olarak istikrarlı veya biraz daha zayıf bir büyüme sergilediği belirtildi.

Raporda, iş gücü piyasasına ilişkin değerlendirmelere de yer verilirken iş gücü piyasasındaki sıkılığın ülke genelinde gevşemeye devam ettiğine değinildi.

“Fiyatlar Genel Olarak Artmaya Devam Ediyor”

“Fiyatların genel olarak ılımlı bir hızla artmaya devam ettiği görüldü” ifadesi kullanıldı.

Genel olarak şirketlerin, fiyatların önümüzdeki birkaç çeyrekte artmasını beklediği ancak bunun geride kalan çeyreklere kıyasla daha yavaş bir hızda olmasınının öngörüldüğü ifade edildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.