Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

FED Başkan Yardımcısı Barr Yapay Zekaya Karşı Uyardı

FED’in denetimden sorumlu başkan yardımcısı Michael S. Barr, yapay zeka teknolojisine karşı uyarılarda bulundu. Detaylar geliyor...
FED Başkan Yardımcısı Barr Yapay Zekaya Karşı Uyardı
HABER GİRİŞ

Federal Rezerv’in üst düzey bankacılık düzenleyicisi, yapay zekanın yetersiz hizmet alan toplulukların konutlara adil erişimini sağlama çabaları üzerindeki etkisi konusunda uyarıda bulundu.

FED’in denetimden sorumlu başkan yardımcısı Michael S. Barr, yapay zeka teknolojisinin başka türlü ona erişemeyecek olan insanlara itibar kazandırma potansiyeline sahip olduğunu söyledi. Bununla birlikte, bunun, özellikle belirli toplulukları geleneksel olarak yeniden çizme adı verilen bir süreçle barınma fırsatlarından dışlamak için hain amaçlarla kullanılabileceğini kaydetti.

Barr açıklamasında, “Bu teknolojiler muazzam bir potansiyele sahip olsa da, aynı zamanda adil borç verme yasalarını ihlal etme ve ele alma potansiyeline sahip oldukları eşitsizlikleri sürdürme riskleri de taşıyorlar” ifadelerini kullandı.

Yapay zekanın manipülasyona neden olabileceğini ve topluluklarının kredi ve barınma fırsatlarına erişiminin reddedilmesine neden olabileceğini sözlerine ekledi. Barr, FED ve diğer düzenleyiciler tarafından Topluluk Yeniden Yatırım Yasası üzerinde yapılan çalışmaların, yetersiz hizmet alan toplulukları krediye eşit erişimini sağlamaya odaklanacağını söyledi.

Özenli bir yaklaşımı sürdürerek ve riskleri ele alarak, kredi vermede yapay zeka kullanımının, geçmişi ne olursa olsun tüm bireyler için kapsayıcılığı ve krediye eşit erişimi teşvik etmeye yönlendirilebileceğini sözlerine ekledi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.