Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

FED/Barr: Bankaların Yeterli Sermayeye Sahip Olması Önemli

FED'in Denetimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Michael Barr, Amerika Birleşik Devletleri'nin banka sermaye gereksinimlerini artırma planını savundu. Detaylar haberde;
FED/Barr: Bankaların Yeterli Sermayeye Sahip Olması Önemli
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

ABD Merkez Bankası’nın (FED) Denetimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Michael Barr, banka sermaye kurallarının elden geçirilmesi yönündeki kapsamlı öneriyi savunurken bankaların yeterli sermayeye sahip olmasının önemine işaret etti.

Amerikan Bankacılar Birliği’nin yıllık toplantısında açıklamalarda bulunan isim, bankaların yeterli sermayeye sahip olmasının finansal sistemin beklenmedik stresi atlatabilmesi için oldukça gerekli olduğunu ifade etti.

Banka Sermayelerinin Artırılması Planına Destek

Banka sermayelerinin artırılmasına yönelik düzenleme teklifinin bankaların finansman maliyetlerini yükseltebileceğini söyleyen Barr, diğer yandan daha fazla zararı karşılamalarına olanak sağlayacağının altını çizdi.

Söz konusu teklifin faydalarının maliyetlerden daha ağır basacağına inandığını söylerken “Daha iyi sermayeye sahip bankalar, zararları daha iyi karşılayabilir ve stres zamanlarında hanehalklarına ve işletmelere kredi vermeye devam edebilir, bu da sağlıklı ve güçlü bir ekonomiye sahip olmamıza yardımcı olur.” ifadelerini kullandı.

FED, ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) ve Para Birimi Kontrol Ofisi (OCC) ortaklığında, risk ağırlıklı varlıkların ölçümü ve büyük bankaların yasal sermaye gereksinimlerine yönelik yeni bir teklif yayımlanmıştı.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Teklifin, 100 milyar dolar ya da daha fazla toplam varlığı bulunan bankalar özelinde geçerli olacağı ve topluluk bankaları için sermaye gereksinimlerinin değişmeyeceği bildirilmişti.

Getirilecek risk duyarlılığı ve tutarlılıktaki iyileştirmelerin, etkilenen bankaların sermaye gereksinimlerinde artışla sonuçlanacağı ifade edilmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.