Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Faizsiz Evlilik Kredisi için Başvurular Başlıyor

Geçen yıl seçim döneminde gençlere verilen faizsiz evlilik kredisi sözünde sona gelindi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı, başvuruların alınacağını duyurdu.
Faizsiz Evlilik Kredisi için Başvurular Başlıyor
HABER GİRİŞ

Evlenecek gençlere verilen finansman sözü için kurulan Aile ve Gençlik Fonu hayata geçiriliyor. Fonun kurulması hakkında kanun teklifinin Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda 23 Kasım günü kabul edilmesinin ardından başvurulara ilişkin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’tan açıklama geldi.

Adıyaman’da açıklamalarda bulunan Bakan Özdemir Göktaş, Aile ve Gençlik Fonu çalışmalarının tamamlandığını ve başvuruların bu ay alınacağını kaydetti.

“Bir müjdeyi gençlerimizle paylaşmak istiyorum” diyerek gençlerin geçen yıldan beri beklediği evlilik kredisinin bu yıl verileceği haberini paylaştı.

Daha önce açıklandığı gibi pilot uygulamanın deprem bölgesi özelinde olacağını belirterek şöyle konuştu:

“İlk defa deprem bölgesinde uygulayacağımız Aile ve Gençlik Fonu’nun başvurularını 15 Şubat’ta almaya başlayacağız. Başvuruları 15 Şubat itibarıyla bakanlığımızın web sitesi olan aile.gov.tr üzerinden e-Devlet aracılığıyla alacağız.”

GCM Yatırım Banner

Geçen yıl Şubat ayında yaşanan depremlerden sonra bölgedeki afetzedelere destek olmak amacıyla faizsiz kredi imkanı sunmayı hedeflediklerini, “Deprem bölgesinde aile kurma yolunda ilk adımı atacak gençlerimize faizsiz kredi imkanı sunacağız. Gençlerimiz bu destek ile aynı zamanda kendi projelerini de hayata geçirebilecekler” sözleriyle paylaştı. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.