Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

FactSet İçerik ve Teknoloji Yatırımlarıyla %7 Gelir Artışı Bildirdi

Son çeyreğe ilişkin kazanç raporunda beklentileri aşan FactSet, gelirini yüzde 7 artırdığını bildirdi.
FactSet İçerik ve Teknoloji Yatırımlarıyla %7 Gelir Artışı Bildirdi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Amerikan finansal veri ve yazılım şirketi FactSet, çeyreklik bilançosunu açıkladı. Dördüncü çeyrek ve tam yıl için güçlü büyüme bildirdi.

Bugün yayımlanan raporda içerik ve teknolojiye devam eden yatırımlarla yüzde 7’lik gelir artışının sağlandığı belirtildi.

Şirketin New York Borsası’nda listelenen FDS kodlu hisseleri, yıl başından bu yana yüzde 11 değerlendi.
FactSet Hisse Yükseliş
KAYNAK: MarketWatch

1 ayda ise yüzde 3’e yakın kaybetti. 31 Ağustos 2021’de sona eren dördüncü çeyreğinin sonuçlarını açıklayan FactSet’in geliri 2020 mali yılında aynı dönem için 383,6 milyon dolara kıyasla yüzde 7,4 veya 28,3 milyon dolar artarak 411,9 milyon dolara ulaştı.

Organik gelirler, 2021 mali yılının dördüncü çeyreğinde önceki yıla göre yüzde 6,7 artarak 410,1 milyon dolar oldu.

Yıllık Abonelik Değeri (ASV) artı profesyonel hizmetler, 31 Ağustos 2021 döneminde 1,7 milyar dolardı. Faaliyet marjı geçen yılın aynı dönemindeki yüzde 25,7’ye kıyasla yüzde 28,9’a yükselirken düzeltilmiş faaliyet marjı, önceki yıldaki yüzde 33,2’ye kıyasla yüzde 31,6’ya düştü.

GCM Yatırım Banner

Hisse başına kazanç (EPS), 2,88 dolarla önceki yıla kıyasla değişmezken beklentinin üzerine çıkıldı. FactSet CEO’su Phil Snow kazanç raporunda rekor bir dördüncü çeyrek sağladıklarını söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın