Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Facebook’a 225 Milyon Euro Ceza Kesilirken Hisseler Açılış Öncesi Yükseliyor

Facebook hisseleri, sahibi olduğu popüler mesajlaşma platformu WhatsApp’a kesilen milyon dolarlık cezaya rağmen ABD açılış öncesinde yükseldi.
Facebook’a 225 Milyon Euro Ceza Kesilirken Hisseler Açılış Öncesi Yükseliyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İrlanda Veri Koruma Komisyonu bugün yaptığı açıklamada, WhatsApp‘ın Avrupa Birliği’ndeki vatandaşlara verileriyle ne yaptığı hakkında yeterince bilgi vermediğini söyledi.

Kurum aynı zamanda WhatsApp‘a gizlilik politikalarını ve kullanıcılarla nasıl iletişim kurduğunu Avrupa’nın gizlilik yasasına uyması için değiştirmesini emretti.

Sonucunda WhatsApp’ın bazı kullanıcıların ve şirketlerin halihazırda çok uzun ve karmaşık olduğu için eleştirdiği gizlilik politikasını genişletmek zorunda kalabileceği söylendi.

Facebook Hisse Açılış öncesi
Kaynak: MarketWatch

Bir WhatsApp sözcüsü CNBC’ye yaptığı açıklamada şirketin karara itiraz etmeyi planladığını söyleyerek şu şekilde açıklamada bulundu:

“WhatsApp, güvenli ve özel bir hizmet sunmayı taahhüt ediyor. Sağladığımız bilgilerin şeffaf ve kapsamlı olmasını sağlamak için çalıştık ve bunu yapmaya devam edeceğiz. 2018 yılında insanlara sunduğumuz şeffaflık konusunda bugün alınan karara katılmıyoruz ve cezalar tamamen orantısız.”

GCM Yatırım Banner

Milyonluk cezaya rağmen Facebook’un Nasdaq Borsası’nda işlem gören hisseleri açılış öncesinde hafif de olsa yükseldi.

Dün yüzde 0,70 artıda 382,05 dolarda kapanan hisseler, 1 ayda yüzde 6,50 değerlendi. Bir yıllık kazanç ise yüzde 26 oldu. 1 trilyon dolarlık piyasa değerine sahip Facebook’un yıl başından bu yana ise yüzde 40’a yakın artış kaydetti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.