Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

EYT’de Sözler Tutulmadı: TBMM Tatile Giriyor!

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 26 Aralık-3 Ocak tarihleri arasında yasama faaliyetlerine ara verme kararı EYT düzenlenmesini yeni yıla erteledi. İşte detaylar;
EYT’de Sözler Tutulmadı: TBMM Tatile Giriyor!
HABER GİRİŞ

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), 26 Aralık-3 Ocak tarihleri arasında tatile girme kararı aldı. Tatil kararı milyonlarca kişinin beklediği emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ilgili düzenlemenin yeni yıla kaldığını gösterdi.

Böylelikle TBMM 3 Ocak 2023 tarihine kadar yasama faaliyetlerine ara verecek. Adalet ve Kalkınma (AK) Partisi tarafından dün kabul edilen Meclis tatili, grup önerisiyle faaliyetine ara verdi.

EYT düzenlemesini bekleyen ve kamuda sözleşmeli olarak görev yapan kişilerle ilgili yapılacak düzenlemeler 2023 yılına kaldı. Aynı şekilde kadroya geçmeyi bekleyen çalışanlar da Ocak ayına odaklanacak.

Meclis Gündeminde Şu Anda İki Konu Var

Genel Kurul’un gündeminde şu anda 14 maddelik torba kanun teklifi ve HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in milletvekilliğinin düşürülmesine ilişkin Karma Komisyon raporu bulunuyor.

Bahsi geçen bu iki konunun Meclis’te görüşülmesinin ardından gelecek hafta tatile gireceği duyuruldu.

GCM Yatırım Banner

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, EYT düzenlemesinin Aralık ayı sonuna kadar Meclis’e sunulacağına dikkat çekmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise EYT ile ilgili, “EYT konusunda bu ay sonuna kadar bu işi neticelendireceğiz. Şu anda ilgili bakan arkadaşlarım çalışmaları sürdürüyorlar inşallah ay sonuna kadar bunu karara bağlayacağız ve 2023’e masamızdan bunu kaldırarak girmiş olacağız.” ifadelerini kullanmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.