Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

EYT için Kredi Garanti Fonu Yolda!

Aralık ayı için söz verilen EYT düzenlemesine ilişkin yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. EYT koşulları açıklanmadan önce oluşturulan fon kamuoyuna duyuruldu.
EYT için Kredi Garanti Fonu Yolda!
Son Güncelleme: 
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu ayın sonunda duyurması planlanan emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) düzenlemesiyle yeni bir gelişme yaşandı. Düzenleme sonrası emekli olanlara verilecek kıdem tazminatı için kredi garanti fonu (KGF) oluşturulduğu öğrenildi.

Hazine tarafından karşılanacak KGF’nin, işletmelere yüzde 75 kefalet oranıyla verilmesi planlanıyor.

Özellikle işveren kesiminin EYT düzenlemesinden mağduriyet yaşamaması için verilecek finansman desteğinde ilk etapta 150 milyar liralık kaynak tahsis edilecek.

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yürütülen çalışmanın detaylarını Bakan Nureddin Nebati’nin yakın zamanda açıklaması bekleniyor.

Ödemesiz Dönem Fırsatı da Verilecek

İşveren tarafına sağlanacak finansman desteği içerisinde birden çok paketin de yer alması bekleniyor.

Söz konusu paketlerde ödemesiz dönem imkanının olması planlanıyor.

Bakanlığın açıklayacağı paket kapsamına yalnızca kamu bankalarının değil, özel bankaların da dahil edileceği konuşuluyor. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu