Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

EYT için Kredi Garanti Fonu Yolda!

Aralık ayı için söz verilen EYT düzenlemesine ilişkin yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. EYT koşulları açıklanmadan önce oluşturulan fon kamuoyuna duyuruldu.
EYT için Kredi Garanti Fonu Yolda!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu ayın sonunda duyurması planlanan emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) düzenlemesiyle yeni bir gelişme yaşandı. Düzenleme sonrası emekli olanlara verilecek kıdem tazminatı için kredi garanti fonu (KGF) oluşturulduğu öğrenildi.

Hazine tarafından karşılanacak KGF’nin, işletmelere yüzde 75 kefalet oranıyla verilmesi planlanıyor.

Özellikle işveren kesiminin EYT düzenlemesinden mağduriyet yaşamaması için verilecek finansman desteğinde ilk etapta 150 milyar liralık kaynak tahsis edilecek.

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yürütülen çalışmanın detaylarını Bakan Nureddin Nebati’nin yakın zamanda açıklaması bekleniyor.

Ödemesiz Dönem Fırsatı da Verilecek

İşveren tarafına sağlanacak finansman desteği içerisinde birden çok paketin de yer alması bekleniyor.

GCM Yatırım Banner

Söz konusu paketlerde ödemesiz dönem imkanının olması planlanıyor.

Bakanlığın açıklayacağı paket kapsamına yalnızca kamu bankalarının değil, özel bankaların da dahil edileceği konuşuluyor. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.